جواد شاد، رئیس حج و زیارت خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: حسین خاوری از زائرین مشهدی که به کربلا سفر کرده بود در بین جان‌باختگان حادثه کربلا شناسایی شده است.

وی با تأکید بر اینکه حسین خاوری به صورت انفرادی به کربلای معلا سفر کرده بود و کاروانی همراه وی نبوده است، گفت: به دلیل تألمات روحی خانواده متوفا به خاطر فوت برادر وی در چند روز گذشته، خبر فوت این زائر تنها به برادر وی داده شده است.

رئیس حج و زیارت خراسان رضوی ادامه داد: این زائر متأهل بوده اما هنوز همسر وی از فوت این زائر عزیز خبر ندارد به همین دلیل هنوز درخواستی برای دریافت پیکر وی به سازمان حج و زیارت خراسان رضوی ارسال نشده است.

شاد با بیان اینکه زمان بازگشت پیکر حسین خاوری به مشهد مشخص نشده است، گفت: هنوز زمان بازگشت پیکر مطهر این زائر به دلیل دریافت نکردن درخواست به سازمان حج و زیارت مشخص نیست اما ما کمال تلاش خود را در این باره انجام می‌دهیم.

وی تأکید کرد: تاکنون هیچ‌گونه خبر یا شواهدی دال بر تروریستی بودن حادثه روز گذشته در کربلا به دست ما نرسیده است.

رئیس حج و زیارت خراسان رضوی در پایان با تأکید بر اینکه تمام زائران عتبات عالیات پیش از سفر خود را بیمه کنند خاطر نشان کرد: به زوار کربلا معلا توصیه می‌شود در این ایام به دلیل حجم بالای زائر در معابر شلوغ توقف نداشته باشند و در انتخاب وسایل نقلیه خود کمال دقت را به خرج دهند تا دیگر شاهد اتفاقاتی از این قبیل نباشیم.

لازم به ذکر است، روز گذشته ازدحام جمعیت در کربلا چندین کشته و زخمی بجا گذاشت و به گفته یک منبع مطلع، سقوط یک دیوار بتنی در باب الرجاء مقابل حسینیه تهرانی در نزدیک باب القبله حرم مطهر امام حسین(ع) حادثه آفرید و چندین کشته و زخمی بجا گذاشت. 

انتهای پیام/