به گزارش صبح توس؛ حجت السلام سید قاسم یعقوبی ظهر جمعه در خطبه های عبادی و سیاسی نمازجمعه اظهار کرد:  معرفت خدا به زبان ساده امام حسین (ع) یعنی شناخت امامی که در زمان او زندگی می کنیم و آن امامی که واجب بر اهل زمان است باید از او اطاعت کرد.

وی ادامه داد: آن امامی که واجب اطاعت است نشانه خداوند است و ایام عاشورا فرصت خوبی برای امام شناسی و خدا شناسی است. در عصر و زمان که زندگی می کنیم امامی که باید از آن اطاعت کنیم ولایت فقیه است و باید او را به طور کامل بشناسیم.

امام جمعه نیشابور افزود: نظر امام ما در رابطه دولت و مجلس چیست؟ و می خواهیم نماینده مجلس انتخاب کنیم باید معیارهای امام مان را بدانیم چیست و این امام شناسی است.

وی ابراز کرد: اینکه کسی از جان و مال خود بگذرد این اقتضای امر به معروف و نهی از منکر است و دشمن فکر می کند ما با شهادت و کشته شدن می ترسیم. تمام زورگویی ها، تحریم ها، ترورها در تلاش هستند برای اینکه جبهه حق را مسکوت کنند.

یعقوبی بیان کرد: ما از مرگ ترسی نداریم و زیر بار زور نمی رویم و تسلیم شدن ذلت است و بالاترین معروف مقاومت است. امروز دشمنان تلاش می کند که ما را تسلیم و پای میز مذاکره بکشانند و تحریم ها و فشارهای اقتصادی زمینه سازی های دشمن است.

وی با اشاره به کاهش تعهدات برجامی خاطرنشان کرد: گام سوم کاهش تعهدات را شروع کرده ایم و تولیدات سانتریفیوژها افزایش پیدا خواهد کرد و هر کاری که برای بحث هسته ای نیاز باشد تولید می کنیم و انشالله راه پیشرفت کشور را با قدرت به جلو می بریم.

امام جمعه نیشابور تاکید کرد: مسئولان و دیپلمات های ما بدانند که نظارت های غیرقانونی را باید پس بزنیم و نباید بگذاریم هر روز جاسوس های آمریکایی به بهانه بازرسی به مراکز هسته ای ما نفوذ کنند.

وی اظهار کرد: نگران رجزخوانی های دشمن نباید بود و ائتلاف دشمن بهم خورده است و آمریکا نمی تواند در منطقه و خارج از منطقه ائتلافی تشکیل دهد و پیوستگی میان انقلابیون منطقه روز به روز بیشتر می شود.

یعقوبی افزود: سخنرانی سید حسن نصرالله چنان ترس را بر پیکر دشمنان انداخته است که موجب فعال شدن نیروهای اطلاعاتی و تجهیزات امنیتی اسرائیل شد که در آخر دو ماشین نظامی اسرائیل مورد اصابت گلوله های حزب الله قرار گرفت.

وی عنوان کرد: دیپلمات ها با قدرت حرف بزنند و حق مردم ایران را از دشمن بگیرید و مذاکره با آمریکا احمقانه است و ۴ سال است که خون و دل خوردیم که مردم ایران امروز به این نتیجه رسیدند مذاکره با آمریکا احمقانه است.

امام جمعه نیشابور گفت: تحریم ها امروز بی اثر است و آمریکا صنایع هسته ای را تحریم می کند این در حالی است که از قبل هم تحریم بود و امروز تحریم ها هیچ تاثیری ندارد.