به گزارش صبح توس؛ غلامرضا کاظمی، مسئول کانون بسیج اساتید قوچان، عصر امروز در حاشیه نشست روسای کانون های بسیج اساتید خراسان رضوی در دانشگاه آزاد قوچان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 220 عضو هئیت علمی و 400 استاد حق التدریس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این شهرستان تدریس می کنند که بیش از 50 درصد اساتید این شهرستان در کانون بسیج اساتید عضویت دارند.

وی گفت: کانون بسیج اساتید این شهرستان دارای 11 زیرمجموعه با ساختار تعریف شده بوده و خوشبختانه اقدامات و برنامه های خوبی توسط دفاتر کانون بسیج اساتید در این شهرستان انجام می شود.

وی با بیان اینکه سالانه بطور تجمعی پنج برنامه توسط کانون بسیج اساتید این شهرستان برگزار می شود، ادامه داد: در موسسات اموزش عالی و دانشگاه های این شهرستان بیش از 13 هزار و 700 دانشجو تحصیل می کنند.

وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های دانشگاه آزاد قوچان افزود: این دانشگاه 60 هزار متر مربع فضای آموزشی، رفاهی، خدماتی، ورزشی و آزمایشگاهی دارد و مساحت کل آن 18 هکتار می باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد قوچان در بسیاری از رشته ها از جمله مشاوره، روانشناسی، صنایع غذایی و مهندسی شیمی در منطقه به عنوان قطب علمی شناخته می شود، خاطر نشان کرد: طی سه دهه فعالیت این واحد دانشگاهی، حدود 30 هزار دانشجو فارغ التحصیل شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد قوچان با بیان اینکه حل مشکلات و معضلات جامعه قوچان یکی از راهبردهای اصلی این واحد دانشگاهی محسوب می شود، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده دانشجویان برتر هریک از رشته های این دانشگاه به مدت سه تا پنج سال از سوی این واحد به کار دعوت می شوند و از ظرفیت علمی آنان در زیرمجموعه های این دانشگاه استفاده خواهد شد.

کاظمی در پایان با بیان اینکه دانشگاه آزاد قوچان دارای 87 هئیت علمی، سه هزار و 300 دانشجو و 175 کارمند است، بیان داشت: در سال جاری میز مشاوره و هدایت تحصیلی توسط چهار تن از اساتید بسیجی در این شهرستان برگزار و به متقاضیان ورود به دانشگاه خدمات مشاوره ای ارائه شد.

انتهای پیام/