وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ایام محرم و افزایش تقاضا برای تهیه فرآورده‌های خام دامی در تأمین نذورات مردمی طرح نظارت بهداشتی در سطح شهرستان خلیل آباد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تشدید نظارت دهه اول محرم از 10 شهریور در شهرستان کلید خورده است، خاطرنشان کرد: در این طرح دو اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت با به کارگیری دو کارشناس و دو دکتر دامپزشک در حال اجرا است.

مدیر دامپزشکی خلیل آباد به حداقل رساندن شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام و ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست و تصریح کرد: به همین منظور بازدید های مشترکی با واحد بهداشت محیط شهرستان از محل کشتار دام و آشپزخانه های هیئت های مذهبی صورت می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در این بازدید ها تذکرات بهداشت لازم به متصدیان امور تکایا داده می شود، اذعان کرد: ناظر ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارگاه‌ها در ایام محرم مستقر هستند و آماده همکاری با دسته‌های عزاداری هستند.

احمدی در پایان با بیان اینکه کشتار دام در معابر عمومی مصداق کشتار غیرمجاز تلقی شده و طبق ماده 688 قانون مجازات های اسلامی تهدید کننده بهداشت عمومی لحاظ و جرم شناخته می شود، عنوان کرد: از تمامی هیئت مذهبی درخواست می شود از کشتار دام در جلوی دسته های عزاداری و معابر عمومی پرهیز کنند.

انتهای پیام/