به گزارش صبح توس؛ دادستان شهرستان نیشابور ظهر امروز در نشست آموزشي ناصحين مدیران امر به معروف و نهی از منکر ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور با برشمردن وظایف ناصحین عنوان داشت :تذکر با زبان محبت آمیز و در مرحله بعد گزارش به نیروهای حاکمیتی  (نیروی انتظامی و داستان) از وظایف ناصحین است.

اکبری مقدم تاکید کرد: نیروهای ناصحین به هیچ عنوان حق ورود به مرحله عملی را ندارند و اقدام عملی فقط وظیفه نیروی حاکمیتی می باشد.

دادستان نیشابور از ناصحین کمک خواست تا آنچه فکر می‌کنند از نظر آنها ممکن است منکر باشد و نیاز به اصلاح داشته باشد تذکر دهند و آنچه که فکر می کنند خوب است و انجام نمی شود تذکر دهند تا عملی شود.

اکبری مقدم در گزارشی از حل ۵۰ درصدی مشکلات مردم در طول یک سال گذشته در برنامه های سرکشی از پایگاههای مقاومت بسیج و مساجد با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور خبر داد و اظهارداشت: سامانه سجام زیر نظر قوه قضاییه برای گزارشات مردمی راه‌اندازی شده است که با آمدن حجت الاسلام و المسلمین رئیسی سرعت بیشتری گرفته است.

وی در ادامه به گزارشی از اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پرداخت و عنوان داشت: اقدامات این ستاد در سه دسته مساجد ادارات و اصناف قابل تقسیم بندی است، در اصناف ساعات آموزشی از ۱۲ ساعت به ۱۸ ساعت رسیده که ۶ ساعت توسط مربیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر بازاریان را آموزش می دهند، میز خدمت در  مساجد و ستاد نماز جمعه و حضور مدیران در مساجد از دیگر برنامه این ستاد است.

انتهای پیام/