به گزارش صبح توس؛  آیین اختتامیه و تقدیر از13 برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان صبح امروز دردر محل بقعه بی بی حسنیه شهرستان تربت حیدریه برگزار و از 13 برگزیده این جشنواره تقدیر بعمل آمد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه دراین مراسم با اشاره به ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) از مشارکت مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی تمجید کرد و گفت: مطالعه کتاب به عنوان یک میراث ارزشمند و ماندگار از بزرگان دین به ما توصیه شده که باید این توصیه را برای ساختن زندگی بهتر به کار بگیریم.

محمد حسن زاده خاطر نشان کرد: :تعامل بسیار خوبی بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه ها عمومی شهرستان برقرار شده و امیدواریم این هماهنگی در جهت اشتیاق مردم به عرصه کتاب خوانی مثمر ثمر باشد.

رييس كتابخانه هاي عمومي تربت حيدريه افزود: در اين شهرستان هشت كتابخانه با 120 هزار نسخه  در شهرهاي تربت حيدريه، بايگ، كدكن و روستاي نسر وجود دارد كه از اين تعداد يك كتابخانه مشاركتي در زندان داير شده است.

رضا حاتمی گفت: تمامي كتابخانه هاي شهرستان تربت حيدريه به اينترنت پرسرعت و نرم افزار تحت شبكه مجهز هستند.

حاتمی از کسب رتبه سوم مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی توسط تربت حیدریه  خبر داد و افزود:  هر سال براي دانش آموزان كارگاه آموزشي مطالعه برگزار مي شود تا آنان ضمن آشنايي با مهارتهاي مطالعه و كتابخواني، با راههاي پرورش خلاقيت و تقويت اعتماد به نفس نيز آشنا شوند.

انتهای پیام/