سید حسن رضوی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: در خصوص موضوع گاز رسانی به شهر بار هیچکدام از نمایندگان فعلی در پروژه گاز رسانی به شهر بار نقش نداشتند.

وی افزود: در سال ۹۴ که بنده بعنوان رئیس شورای اسلامی شهربار(دوره چهارم )پیگیری هایی را از سطح شهرستان تا وزارت در رابطه با این پروژه انجام داده بودیم.

رئیس شورای اسلامی دوره چهارم شهر بار ادامه داد: علیرغم اینکه آگهی مزایده پروژه در روزنامه سراسری چاپ شده بود، در عمل کاری صورت نگرفته بود تا اینکه در سال ۹۴ جلسه ای که نماینده پیشین نیشابور با مسئولین ذیربط در وزارت نفت هماهنگ کرده بودند، طرح و پروژه وسیع گاز رسانی با عنوان گازرسانی شهر بار و شهر همت آباد رسما مجوز گرفت.

وی بیان کرد: مراسم کلنگ زنی پروژه در نهایت ناباوری همه حاضرین که اعتقاد داشتند این کار تبلیغات انتخاباتی است در ۵ کیلومتری جاده فیروزه به همت آباد با هدف گازرسانی به ۷۸ شهر و روستای بخش مرکزی و طاغنکوه شهرستان فیروزه و روستای دهستان بینالود بخش مرکزی نیشابور با محوریت شهر بار انجام شد.

رضوی ابراز کرد: پروژه انتقال بیش از ۵۵ کیلومتری لوله گاز از مسیر جاده معدن، ماروسک‌، جاده بجنو و بار تا اواخر سال ۹۶ با قدرت پیش رفت ولی در اواخر سال ۹۶ به دلیل وضعیت بد اقتصادی در کشور به مشکل خورد و متوقف شد.

وی عنوان کرد: از آنجا که اعتبار ۲۵ میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان آن تامین شده بود و این کار به یکی از فعال‌ترین و موفق‌ترین پیمانکاران کشور واگذار شده بود پس از مدتی کوتاه مجدد انتقال لوله گاز پیش رفت و به اتمام رسید.

رئیس شورای اسلامی دوره چهارم شهر بار تصریح کرد: حال پس از ۲ سال هنوز کار گازرسانی داخل شهر دچار مشکلاتی است که متاسفانه شاهد هستیم به دلایلی این پروژه در داخل شهر به درازا کشیده شده است و با توجه به فرا رسیدن پاییز و فصل سرما امیدواریم نمایندگان محترم که تلاش دارند این پروژه را به نام خویش به اتمام برسانند و اگر قصد خدمت دارند تلاش کنند گاز شهری در این منطقه کوهستانی قبل از زمستان و سرد شدن انجام گیرد.

وی تاکید کرد: حضور موثر نماینده پیشین نیشابور در وزارت نفت و پیگیری های مکرر شورای شهر در سال ۹۴ و دوره چهارم آغاز گر این پروژه مهم بود ولی علیرغم تعهد زمان ۱۳ ماهه برای قرارداد هنوز هم بعد از گذشت بیش از ۲ سال از پایان قرار داد شاهد هستیم نمایندگان و افراد خاصی تلاش می کنند این پروژه را به نام خویش ثبت کنند.

پروژه گازرسانی؛ معطل دعواهای سیاسی

این در حالی است که جمعه ۸ شهریور ماه جاری، در جلسه اعضای شورای اسلامی شهر بار، با نماینده نیشابور و فیروزه برخی زوایای معطلی این پروژه چندین ساله باز شد.

در این جلسه هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: چرا برای پروژه گازرسانی که از همان ابتدا پیگیری‌هایش با ما بود، به نماینده دیگر شهرستان مراجعه کردید؟ حالا که در مرحله اتمام است، می‌خواهند آن را به نام خودشان بزنند.

این جلسه در ادامه با تنش همراه شد، عصبانیت اعضای شورای شهر بار را برانگیخت و باعث شد که آنان جلسه را ترک کردند.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در باره این جلسه و مباحث مطرح شده در آن اظهار کرد: این مدل که هر هفته به یک نماینده مراجعه کنند درست نیست. در شهرستان ۷ شهر، ۵۰۰ روستا و نیم میلیون جمعیت وجود دارد و حوزه کاری بسیار وسیع است.

وی بیان کرد: پیمانکار قبلی ترک تشریفات کرده است و مجدداً پیمانکار جدید برای پروژه گازرسانی به شهر بار گرفته‌ایم و بدهکاری‌های پروژه قبلی را پرداخت کرده‌ایم.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس شورای شهر بار اصلاً رفتار و برخورد مناسبی ندارد و اگر فرصتی بشود و ما در بین مردم این شهر صحبت کنیم، از رفتارهای اشتباه شورای شهر بار قطعاً به مردم خواهم گفت.

انتهای پیام/