به گزارش صبح توس؛ ابراهیم مهرانفر صبح امروز در مراسم معارفه دادستان نظامی ناحیه تربت حیدریه که در سالن شهید تند گویان شرکت نفت برگزار شد، اظهار داشت: چنانچه فضای جامعه برای کارگزاران نظام نا امن و یا ناسالم باشد نمی توانند در سطوح مختلف مدیریتی کشور انجام وظیفه کنند و این وظیفه دستگاه قضایی است که بخش مهی از این مهم را تحققق بخشد.

وی تصریح کرد: عزت و اقتدار کشورها به عوامل مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بستگی دارد اما عنصر نظامی یک نقش تاثیر گذار و بی بدیل است که کشور جمهوری اسلامی ایران از این نعمت برخوردار است.

مهرانفر از اسلامیت، ولایی بودن و مردمی بودن به عنوان شاخصه های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: رمز اقتدار در این است که قدرتمند باشیم و امروز ابزار قدرت بر اساس دانایی محوری، مهارت، علم و اخلاق بنا نهاده شده و هر کشوری بتواند از این ابزار بهترین بهره ورری را داشته باشد یقینا موفق عمل خواهد کرد.

وی دیگر شاخصه های این اقتدار را سلامت لازم در نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: برای حفظ و تقویت اقتدار باید نیروهای مسلح از سلامت لازم و کافی برخوردار باشند کما اینکه امروز شاهد کمترین آمار ارتکاب جرایم در نیروهای مسلح هستیم اما با توجه به ماموریت های مهم این نیروها حتی یک جرم هم زیاد است.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح به اهداف این سازمان اشاره کرد و بیان داشت: تحقق عدالت کیفری، پشتیبانی از حقوق شهروندی و تحکیم مبانی نظام و انضباط از مهمترین اهداف سازمان قضایی نیروهای مسلح به شمار می‌رود.

در پایان این مراسم یاسر کاظم نژاد به عنوان معاون دادستان نظامی خراسان رضوی و دادستان نظامی ناحیه تربت حیدریه معرفی شد.

انتهای پیام/