به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه ۸ شهریور ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اخلاص و کار برای خدا باعث حفظ و ماندگاری عمل می شود.

وی در ادامه با عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم عنوان کرد: عشق به امام حسین (ع) یک معجزه و حرارت است که خدا تا ابد در دلهای مردم قرار داده و مسلمان و مسیحی و یهودی نمی شناسد؛ اخلاص و تسلیم امر الهی بودن، فداکاری و مظلومیت امام حسین (ع) باعث شده کشتی نجات ایشان سریعتر و جهان شمول تر از سایر ائمه باشد.

امام جمعه درگز اقامه امر به معروف را مقدم بر نماز و زکات دانست و تصریح کرد: واجبات الهی به واسطه امر به معروف برپا وگناهان به واسطه نهی از منکر از جامعه حذف می شوند؛ اگر مومنین در برابر ترویج بی حجابی، بی بند و باری، شرب خمر و … سکوت کنند، عذاب الهی هر دو گروه فاسد و سکوت کننده در برابر فساد را در بر می گیرد؛ فعالیتهای ستاد امربه معروف شهرستان باعث شده قدری از مفاسد و مشکلات گزارش شده کمتر شود.

حجت الاسلام ایروانی گفت: رژیم صهیونیستی در دور جدید از تنش آفرینی های خود در منطقه، با حمله به پایگاه های حشد الشعبی قصد کاهش قدرت نفوذ ایران در منطقه را دارد اما اگر به همین شرارت ها ادامه دهد نابودی او سریع تر خواهد شد؛ احزاب اسرائیلی عادت دارند انتخابات خود را با خون ملت های منطقه برگزار کنند، اما این بار با انتقام سخت حزب الله انتخابات با خون خود رژیم صهیونیستی برگزار خواهد شد.

وی افزود: اقدامات شجاعانه رئیس قوه قضائیه در برخورد با فساد و تعارف نداشتن با ویژه خواران و یقه سفیدها، ضمن نا امن کردن فضا برای مفسدین و حامیان آنها، موجی از شادی و امید را در دل مردم ایجاد کرده است؛ این نهضت که به تازگی آغاز شده انشالله تا ریشه کن شدن فساد از کشور ادامه خواهد داشت.

امام جمعه درگز لوله گذاری آب پای سد درونگر را یکی از اصلی ترین مطالبات کشاورزان منطقه دانست و تاکید کرد: مطالعات این موضوع سالهاست که انجام شده و چندین مرتبه قرار بر اجرای آن گذاشته شده اما متاسفانه تاکنون مدیریت درستی در این خصوص انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: البته پیگیری هایی انجام شده و مسئولین قول هایی هم داده اند که امیدواریم این اتفاق بسیار مهم و ضروری تا پایان سال آینده محقق شده و شهد اجرای آن باشیم.

انتهای پیام/