به گزارش صبح توس؛ روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی نیشابور در بیانیه ای استفاده سیاسی و ضد فرهنگی از جشن غدیرخم را محکوم نمود: 

باسمه تعالی
بی شک ایجاد نشاط در بدنه اجتماعی در اعیاد دینی پذیرفته شده و حتی مورد تاکید است اما برگزاری شوی انتخاباتی و وایجاد ابتذال به نام جشن غدیر وبهره برداری سیاسی از این گونه مراسم ها  ظلم بزرگی است بر غدیر وصاحب بزرگوار آن یعنی امیر المومنین علی علیه السلام و این اقدام از هیچ کس پذیرفته نخواهد بود، سازمان تبلیغات اسلامی اینگونه تحرکات ضد فرهنگی را به شدت محکوم می نماید.

چندی پیش حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام جمعه نیشابور نیز در پی گزارش صبح توس، با اشاره به اردوهای مختلط توسط گروه های کوهنوردی و دانشجویی در شهرستان بیان کرد: جوانان در اوج شهوانی به اردو می برند و حرکات تحریک کننده انجام می دهند و این با فرهنگ ما هماهنگ نیست و باید برخورد شود.

وی با اشاره به اتفاقات نا به هنجار در شهرستان ادامه داد: ما با شادی، تفریح و ورزش برای بانوان مخالف نیستیم اما بی حیایی را نمی پسنیدم اداره ورزش و جونان و آموزش و پرورش و شهرداری باید برای خانم ها مکان هایی را بسازند.

امام جمعه نیشابور تصریح کرد: اگر کمبود امکانات داریم گناه آن را به گردن دین و دینداری نسبت ندهیم حق زنان است که جایی محفوظ و امن برایشان ساخته شود.

در گزارش صبح توس آمده است که در شهرستان نیشابور همزمان با عید غدیر مراسمی با عنوان جشن غدیر خم، به صورت همایش هنرهای رزمی در سالن ورزشی شهید بهشتی (تختی) با همکاری اداره ورزش و جوانان نیشابور برگزار شد که حواشی زیادی را به دنبال داشت.
طبق فیلم هایی که در اختیار صبح توس است این مراسم با رقص جوانان در گوشه و کنار سالن همراه بوده که از سوی مسئولان مراسم هیچگونه تذکری به آنان داده نشد و این اتفاق نارضایتی جمعی از حاضران را در پی داشته است.
گفتنی است که چندی پیش نیز، درحالی‌که اردوی دانش آموزان دختر عشایر سراسر کشور در اردوگاه شهید رجایی نیشابور افتتاح شد، در مراسم ورود این دختران به اردوگاه اتفاق بسیار نادری افتاد.

بعد از موضوع جنجالی حرکات موزون دانش آموزان در مدارس با موسیقی خواننده خارج نشین که ردپای سند 2030 را در ابلاغ شادسازی آموزش و پرورش نشان داد، این بار اثرات پیاده سازی این سند ننگین به چادر عشایر رسیده بود. در این مراسم، حضور آقایان در حین حرکات موزون (رقص) دختران عشایر دیده شد و این حرکات مختص یک گروه یا افراد خاص نبوده است‌ بلکه در جمع مردان و حداقل توسط چهار گروه صورت گرفت.

معضل فرهنگی‌ای که در این شهر بوجود آمده است مثل اینکه تمامی ندارد و مسئولین هم چشم روی آن بسته اند، به روایتی دیگر می توان گفت که مسئولان فرهنگی نیشابور صرفا پشت میز نشین شده اند و در جلسه هستند.
قسمت جالب این مراسم این بود که یکی از اسپانسرهای این مراسم که در محافل سیاسی شهرستان از وی بعنوان یکی از نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی نام برده می شود، از حضار خواست تا کدملی خود را به شماره تلفن اعلامی ارسال نمایند.
وی به گونه ای با تحریک حاضران قول داد که به ۱۰۰ نفر اولی که زودتر کدملی خود را به شماره اعلامی ارسال کنند بن ۱۰۰ هزار تومانی اهدا می کنند.
قابل ذکر است که اداره ورزش و جوانان نیشابور نیز یکی از حامیان مالی این مراسم بوده است اما سوال این است که چرا یک نهاد دولتی حامی برنامه ای شده است که رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته است؟
انتهای پیام/