به گزارش صبح توس؛ سید حسین احمدی سلیمانی صبح سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سالن اجتماعات فولاد خراسان اظهار کرد: امروز این منطقه به افتخارات ملی تبدیل شده است و یک میلیارد دلار جمع سرمایه گذاری در این منطقه است.

وی افزود: امیدواریم دو سال آینده سنگان خواف به بهره برداری برسد که هزینه ای ۲ هزار میلیارد تومانی برای آن هزینه خواهد شد.

مدیرعامل متجمع فولاد خراسان بیان کرد: در ۵ ماهه اول سال ۱۲۰ درصد صادرات داشته ایم و ریسک های معاملات زیاد است و اگر در نقل و انتقالات اشتباهی رخ دهد هزینه های کمر شکنی را متحمل خواهیم شد.

وی عنوان کرد: فشارهای اقتصادی نتوانسته است کمر فولاد خراسان را بشکند و امروز به یک قدرت ملی در کشور تبدیل شده است‌ و فولاد خراسان در بنگاه های بزرگ اقتصادی جزو نادر شرکت هایی است که آویزان دولت و جیب مردم نبوده است.

احمدی سلیمانی ابراز کرد: فولاد خراسان علاقه مند به مرتبط شدن با شرکت های معدنی در سنگان خواف است و متاسفانه جای شرکت های معدنی خالی  است و فولاد خراسان برای اینکه از تحریم ها عبور کند و توسعه خود را گسترش دهد باید از مشارکت ها استقبال کند.

وی ادامه داد: در سنگان خواف بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است که نیاز است هزار میلیارد تومان دیگر هزینه شود و متاسفانه این پروژه در اردیبهشت ماه سال گذشته با مشکل شرکت های خارجی روبرو شد.

مدیرعامل شرکت فولاد خراسان خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه اخیر بالغ بر ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته ایم و در فولاد سازی ۱۵ درصد ، آهن اسفنجی ۱۵ درصد و گندله سازی ۸۰ درصد رشد صادراتی داشته ایم.

وی با اشاره به سخنان رهبری منبی بر اینکه فعالان اقتصادی سربازان جنگ اقتصادی هستند ابراز کرد:  در جنگ اقتصادی نقش سربازان اقتصادی بیش از گذشته نمایان می شود.

وی اظهار کرد: در صنعت فولاد خراسان در برخی بخش ها ۸۰ درصد بومی سازی انجام شده است و ما در گندله سازی ۸۰ درصد تجهیزات بومی داخلی است و ۳۰ درصد تجهیزات بومی خارجی است.

احمدی سلیمانی افزود: از کشورهای خارجی می توانیم در جهت بهبود صنعت کشور استفاده کنیم و ما از هر نقطه ای که بتوانیم به راحتی صادرات داشته باشیم استفاده می کنیم.

وی با اشاره به مهم ترین چالش های صنعت فولاد خراسان بیان کرد: مهم ترین چالش ما تامین مواد اولیه کنسانتره و نقل انتقالات پولی و ارزی است که مشکلات را برای ما بوجود آورده است.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان تصریح کرد: چین یک قطب بزرگ اقتصادی است و خود را برای مقابله با آمریکا آماده می کند و ما صادراتی به چین نداریم. 

وی گفت: کشور غنی ایران با دارا بودن پتانسیل های معدنی در حال حاضر در بخش تولید فولاد از ظرفیتی بالغ بر ۳۰ میلیون تن برخوردار می باشد که در سال گذشته با تولیدی معادل ۲۴.۶ میلیون تن با توجه به مصرف پایین سرانه فولاد در کشور و همچنین مهیا نبودن بستر مناسب جهت صادرات، محقق گردیده است.

احمدی سلیمانی با اشاره به مشارکت در امور فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی شهرستان بیان کرد: معادل کل اقلیم نیشابور در فولاد خراسان فضای سبز ایجاد شده است و در معین اقتصادی در حوزه آبخیزداری ، توان سازی افراد مستعد کار ، بیمه روستایی و امور ورزشی و تربیت بدنی مشارکت داریم.

وی تاکید کرد: نگه داشتن چرخه اقتصادی در جنگ اقتصادی یکی از مهم ترین مسائل اجتماعی است و اگر این چرخه اقتصادی با مشکل روبرو شود امکان دارد به چالش اجتماعی تبدیل شود.

انتهای پیام/