به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی شب گذشته در نشست هم‌اندیشی اساتید بسیجی در دانشگاه فردوسی با بیان‌ اینکه بسیجی یعنی سنگرنشینی دفاع از انقلاب، اظهار کرد: دشمنی استکبار پایان‌پذیر نیست و علت اینکه نمی‌شود با مذاکره دعوا با جبهه استکبار تمام شود به این خاطر است که دعوا بر سر موجودیت است، چرا که نمی‌شود انقلاب و استکبار به اصول خود پایبند باشند و هر دو پا بر جا بمانند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند انقلابی باشد اما استکبارستیز نباشد، مبارزه با ظلم و باطل سنت خداست و این سنت تعطیل بردار نیست، خداوند همیشه می‌گوید جبهه انبیاء باید با جبهه استکبار و شیاطین مبارزه کند و علت این مبارزه حق علیه باطل نمایان شدن جوهره انسان‌ها است. 

وی خاطرنشان کرد: دشمن و استکبار موجودیت خود را با وجود انقلاب اسلامی در خطر می‌بیند و اذعان می‌کند که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی ما را رقم زده است، پس از جبهه استکبار و دشمنی که موجودیت خود را با وجود انقلاب اسلامی در خطر می‌بیند نباید انتظاری جز تهاجم و حمله داشت، آنچه مهم است این است که ما بتوانیم متناسب با هجمه‌های او قاطعانه موضع بگیریم و ایستادگی کنیم.

حاجی صادقی با اشاره به اینکه دشمن ما جبهه‌ای درست کرده است و این جبهه چهار ویژگی دارد، تصریح کرد: اولین ویژگی این است که این جبهه عظیم است و همه جا را فرا گرفته، اعم از حوزه، دانشگاه و بازار؛ دومین ویژگی وسیع بودن آن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: سومین ویژگی آن نامتجانس بودن آن است، یعنی هم‌جنس نیستند اما مقابل جبهه انقلاب اسلامی جمع شده‌اند، در صورتی که رهبری می‌گوید شما که همجنس هستید و باید دارای تنوع باشید، چهارمین ویژگی قدرت رسانه‌ای و تبلیغاتی بالا جبهه استکبار است. 

وی عنوان کرد: در این جبهه آمریکا به‌عنوان سردمدار، رژیم صهیونیستی، حکام کشورهای عربی مانند عربستان، کشورهای اروپایی، منافقین، متحجرین داخلی که تلقی آن‌ها از دین تلقی غلط است و سکولارهای داخلی وجود دارند و جنگ احزاب را در مقابل ما به راه انداخته‌اند.

حاجی صادقی بیان کرد: جبهه احزاب مختلف و نامتجانس برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی سعی دارد ارکان انقلاب و عناصر ماندگار آن را با کارگردانی و پشتیبانی فکری و عملی انقلابیون و به‌دست خود آن‌ها درهم بشکند و از کار بیندازد. 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه انقلاب چهار ستون و رکن دارد، عنوان کرد: اولین ستون و موتور حرکت اسلام است، راننده این موتور و ستون دوم ولایت و رهبری است، رکن سوم نیز حضور و مشارکت مردم و رکن پایانی روحیه و فرهنگ مبارزه با استکبار و ظلم است که برعکس سه رکن اول که سلبی هستند رکن آخر ایجابی است، این چهار ستون است که انقلاب را نگه داشته است. 

وی خاطرنشان کرد: دشمن برای اینکه بتواند نیروهای انقلابی را باز بدارد، اقدام به ایجاد انحراف در فکر، اندیشه، باورها و انحراف در عمل به‌صورت موازی با هم و همراه برنامه‌های خاص کرده است.

حاجی صادقی ادامه داد: دشمن به‌دنبال این است که استقامت فکری را در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها بشکند و استقامت عملی نخبگان را از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن برای از بین بردن استقامت فکری و عملی اقداماتی انجام داده است، عنوان کرد: این اقدامات شامل تغییر ذائقه فرهنگی مردم است که جای خواسته‌های ارزشی و معنوی را خواسته‌های دنیوی می‌گیرد، تغییر ذائقه سیاسی نخبگان این است که گفتمان مقاومت تبدیل به گفتمان سازش، جهانی شدن و همراهی با جریان سلطه شود.

وی افزود: تغییر تقابل اعتقادی و مبنایی به‌تقابل استراتژیک و راهبردی، تلاش برای تضعیف محوریت ولایت و اقتدارزدایی از رهبری که می‌گویند باید خطوط قرمز رهبری را تغییر داد و همانند علی(ع) او را مجبور به‌پذیرش مذاکره و همراهی با دشمن کرد، اقدام بعدی تضعیف اقتدار و عزت ملی در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی است، در صورتی که ما باید در همه زمینه‌ها پیشتاز باشیم.

حاجی صادقی ادامه داد: انقلابی‌زدایی از کلمه انقلاب و دو قطبی‌سازی و القای تقابل‌های دروغین مانند علم یا ایمان، انقلابی‌گری یا اعتدال و حمایت از جریان‌های غرب‌گرا و فشار‌های عملی مانند تحریم‌ها از سایر اقدامات دشمن بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ما در در انقلاب اسلامی و نظام ولایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی داریم، اظهار کرد: ما باید مهارت و هنر تبدیل تهدید به‌فرصت را که در زندگی همه امامان مشهود بوده است، سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود: از جمله اقدامات برای کسب این مهارت اعتماد به‌نفس و خودباوری، مجاهدت علمی، اذعان و باور به اینکه جبهه استکبار با اصل انقلاب مشکل دارد نه با انرژی هسته‌ای ما، استقامت فکری و عملی، توجه به این واقعیت که سازش هزینه‌های بیشتری از مقاومت دارد، بصیرت‌افزایی نسبت به اهداف و برنامه‌های دشمن، تلاش علمی و عملی برای چهار ستون و رکن انقلاب اسلامی است. 

حاجی صادقی ادامه داد: از دیگر اقدامات به صراحت، شجاعت و قاطعیت در برابر قداست‌زدایی‌ها و انحراف‌ها، مطالبه‌گری از ارگان‌های مختلف مانند مجلس شورای اسلامی، هیأت‌دولت، قوه قضائیه، سپاه پاسداران، رسانه‌ها و نهادهای انقلابی، حمایت و تقویت و سرمایه‌گذاری بر روی اقتدار ملی و آمادگی همه جانبه در عرصه‌های علمی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی، تقویت روحیه جهادی، انقلابی و فرهنگ جهادی، تقویت ولایت‌محوری، به نمایش گذاشتن عظمت، قدرت و اقتدار انقلاب و گسترش فرهنگ بسیجی و گفتمان آن می‌توان اشاره کرد.

انتهای پیام/