حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه در گفت وگوبا  صبح توس؛ در خصوص بنای تازه تاسیس و منتصب به امازاده در مسیر سبزوار به خوشاب اظهارداشت: امامزاده عینعلی که تابلوی آن در ۷ کیلومتری محور سبزوار - خوشاب نصب شده است در سامانه جامع اوقاف کشور ثبت نیست و به عنوان مکان مذهبی مورد تایید ما نیست و از سمت اداره اوقاف هیچگونه خدماتی ارائه نمیشود.

حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه با بیان اینکه این بنا در سنوات گذشته ساخته و تخریب شده است افزود : این مکان در زمان رئیس های سابق اوقاف ۳ بار تذکر داده شده و تخریب شده ولی دوباره به صورت خودمختار به دست افرادی ناشناس ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: ۳ سال پیش توسط تیم های بازرسی در کل کشور و سبزوار تحقیقاتی محلی و میدانی انجام شد و در سامانه جامع اوقاف کشور هم اکنون ۲۷ بقعه و پیر در سبزوار ثبت شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: لازم به ذکر است امامزادگان عینعلی و زینعلی فرزندان امام سجاع (ع) هستند و در شمال غرب تهران واقع هستند.

وی ادامه داد: این مکان را به زودی از مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد.

 گفتنی است بر اساس مشاهدات خبرنگار ما و گزارشات شهروندان در این مکان ابتدا تنها یک صورت قبر بود که با پارچه ای سبز رنگ پوشیده شده بود و در ادامه به دست افراد سودجو بنایی برای ان ساخته شد و اسم امازاده عینعلی بر ان گذاشته شد.

انتظار می رود مسئولان امر هرچه سریعتر بهع این موضوع رسیدگی کنند و جلوی سواستفاده از اعتقادات و عواطف مذهبی مردم توسط افراد سود جو را بگیرند.

انتهای پیام/