به گزارش صبح توس؛ حسین دهقان پور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت طلا و جواهرات از خانه‌های مسكوني موضوع به‌صورت ويژه در دستور كار پليس آگاهی نيشابور قرار گرفت.

وي افزود: در بررسی‌های اولیه كارآگاهان پليس آگاهي مشخص شد متهمان با اطمينان از خالي بودن خانه‌های مسكوني در مواردي گاوصندوق‌ها را نيز شكسته و پس از سرقت طلا و جواهرات با یک دستگاه خودرو پژو 206 متواري شده‌اند.

دهقان پور خاطرنشان كرد: مأموران انتظامي در ادامه تحقيقات فني و پليسي خود متوجه شدند چند فقره از سرقت‌های طلا و جواهرات و ارز در محدوده شهر خرو بخش زبرخان در مسير جاده نيشابور به مشهد به شيوه مشابه و با پلاك سرقتي صورت گرفته است.

فرمانده انتظامي نيشابور گفت: كارآگاهان پليس آگاهي با رد زنی‌های اطلاعاتي و پي گيري سرنخ‌های موجود دو تن از عاملان سرقت‌ها را چهره زني و مورد شناسايي قرار دادند.

دهقان پور گفت: پليس نيشابور با اخذ نيابت قضايي اين دو متهم را در يكي از استان‌های غربي كشور دستگير كرد.

وي تصريح كرد: متهمان 29 و 31 ساله در مواجهه با ادله و مستندات پليس تاكنون به 6 فقره سرقت طلا و جواهرات از گاوصندوق‌ها و خانه‌های مسكوني در بخش زبرخان و خيابان شايسته شهر نيشابور به ارزش تقريبي هفت ميليارد ريال اعتراف کرده‌اند.

اين مقام انتظامي گفت: تاكنون يك مال‌خر اموال مسروقه نيز شناسايي و تحقيقات براي دستگيري وي ادامه دارد.

دهقان پور اظهار داشت: تحقيقات براي كشف ديگر سرقت‌های احتمالي از متهمان با هماهنگی قضائی ادامه دارد.

فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور به شهروندان توصيه كرد: استفاده از دوربین‌های حفاظتي و كنترلي و همچنين تجهيزات بازدارنده از سرقت‌ها و توجه به نكات مراقبتي در نحوه نگهداري و يا ضرورت نگهداري وجه نقد و طلاجات به مقدار زياد در داخل خانه نقش مهمي در پيشگيري از وقوع اين نوع سرقت‌ها دارد.

انتهای پیام/