به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان شب گذشته در کنگره مجمع آرمان خواهان واقع بین در مشهد تأکید کرد که آرمان های انقلاب چیزی جز واقع بینی نیست.

وی در این نشست گفت: آقای رئیس جمهور که گفتند انقلابی گری باید یک سال یا دو سال [اول انقلاب] باشد، انقلاب را درک نکرده است؛ انقلاب بر اساس واقع بینی شکل گرفت و تا همین الان هم بر اساس واقع بینی جلو رفته است. 

پناهیان به درخواست ها برای نامزدی در انتخابات اشاره کرد و گفت: بارها به من پیشنهاد نمایندگی مجلس شده است، حتی آقای هاشمی در انتخابات مجلس هفتم به من اصرار کرد که نامزد شوم، اما من می گویم چه دلیلی یک فرد مشهور یا سلبریتی بازی در بیاورد. دموکراسی های غربی با همین شیوه ها زمین خوردند این که هر کس مشهور شد، جلو برود و مردم هم به آن رأی بدهد، این سیاست نیست. 

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره ضرورت تحزب و کار تشکیلاتی به معنای دقیق گفت: فشاری که در تایید صلاحیت ها بر شورای نگهبان وارد می شود فشار سنگینی است، باید به این شکل باشد که این فشار روی احزاب قرار بگیرد و خود احزاب افرادشان را تصفیه کنند.

وی افزود: این که یک فرد در جامعه ما به ریاست جمهوری می رسد و می گوید من مستقل هستم، خیلی خنده دار است و جالب تر این که همان حامیان، اولین منتقدان او هستند! 

پناهیان فرهنگ مقاومت را عین واقع بینی دانست و گفت: اگر اسم آرمان خواهی را هم بردارند خود واقع بینی، یعنی انقلابی گری چرا که این دوقطبی آرمان و واقعیت اشتباه است.

وی اضافه کرد: اصل ولایت فقیه جزو تئوری های واقع بینانه انقلاب اسلامی است، چون پارادوکس دموکراسی و هدایت آن توسط کارتل های سیاسی و اقتصادی را حل کرده است. بزرگترین واقع بین انقلاب، امام راحل و رهبر انقلاب هستند و این که مقام معظم رهبری آینده را پیش بینی می کنند ناشی از واقع بینی ایشان است.

پناهیان با انتقاد مجدد از دوقطبی سازی آرمان و واقعیت توسط عده ای در جامعه ادامه داد: مگر جریان ولایتمدار انقلابی چیزی جز دیدن واقعیت هاست؟ اگر نخست وزیر ایتالیا می گوید اشتباه کردیم برهنگی را رواج دادیم، این ناشی از واقع بینی اوست.

وی در انتها گفت: در آستانه انتخابات بی بی سی چی های خبیث، دعوای ارزش و واقعیت را راه انداخته اند. این افراد اجازه دهند بحث واقع بینانه انجام شود که مثلاً با حجاب بودن خانم ها، خانواده ها را تثبیت می کند و آیا امنیت روانی جامعه بدون حجاب حفظ می شود؟

در این نشست که حجت الاسلام پژمانفر، حجت الاسلام نصیری و جمعی از اعضا و هواداران مجمع آرمان خواهان واقع بین حضور داشتند، با رأی حاضران، اولین شورای مرکزی رسمی این تشکل برای مدت دو سال انتخاب شدند. در این انتخابات محمدسعید احدیان با 238 رأی حائز اکثریت آرا شد و آقایان مرتضی کامل نواب، علی صفوی شاملو، مصطفی غفاری، حامد رحیم پور، امیرحسین یزدان پناه، مسعود ولی زاده، سیدرضا علمی حسینی، نوید سروآزاد، سعید اکبریان، رضا صمدی، مهدی حسن زاده، امید ادیب، زهره نصیری و عباس پارسایی برای دو سال به عنوان اعضای شورای مرکزی مجمع آرمان خواهان واقع بین انتخاب شدند. همچنین فرزانه آفاق، فاطمه فیاض و میثم کلانتری نیز به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

انتهای پیام/