به گزارش صبح توس؛ پیش از ظهر امروز به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شوراها و مدیران، مزار شهدای گمنام شهرستان خلیل آباد غبارروبی و عطرافشانی شد.

شرکت کنندگان در این آیین با بزرگداشت یاد و خاطره دلاور مردی ها، رشادت ها و جانفشانی های شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ضمن غبارروبی مزار شهدای گمنام با قرائت فاتحه به مقام شامخ آنان ادای احترام کرده با آرمان های شهدا و حضرت امام خمینی (ره) تجدید پیمان کردند.

حجت الاسلام علی ناهیدی در این مراسم اظهار داشت: در روز قیامت شهید با تمام ویژگی ها و خصوصیاتی که داشته محشور می شود و بوی عطر شهدا محشر را معطر می کند.

وی با بیان اینکه شهید جایگاه فوق العاده ای در آموزه های دینی دارد، خاطرنشان کرد: فرهنگ شهادت و عطر آن و تأثیرگذاری که در بعد فرهنگی و معنوی و آرمان های شهدا دارد بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه خلیل آباد همچنین با تأکید بر اینکه مردم ارادت خاصی به شهدا دارند، تصریح کرد: یاد شهید و شهادت در جامعه زنده است و اگر غیر از این بگوییم در حق شهید جفا کرده ایم در اکثر برنامه هایی که برگزار می شود قطعاً از شهدا و خانواده شهدا یاد می شود.

انتهای پیام/