به گزارش صبح توس؛ احمد رضاپور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: شامگاه جمعه پس از اعلام مرکز پاسخگویی اضطراری هلال احمر استان خراسان رضوی مبنی بر سرگردانی ۶ طبیعت گرد مشهدی به علت عدم آشنایی با مسیر آبگرم خلیل آباد بلافاصله تیم امداد و نجات شعبه فراخوان و به محل اعزام و عملیات برای جستجو آنان آغاز شد.

وی افزود: نجات گران پس از قریب به یک ساعت پیمایش مسیر به این طبیعت گردان دسترسی پیدا کرده و نسبت به انتقال و همراهی آنان به حاشیه جاده با ایجاد کارگاه های تخصصی نجات در مناطق صعب العبور آبی اقدام کردند.

نجات ۹ نفر در ارتفاعات آبگرم خلیل آباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر از دسترسی به ۳ خانواده گرفتار در ارتفاعات آبگرم خلیل آباد خبر داد و خاطرنشان کرد: چند شب گذشته تیم کوهستان این جمعیت پس از دریافت خبر گمشدگی ۳ خانواده در ارتفاعات آبگرم خلیل آباد در ساعت 21:30  دقیقه، بلافاصله به محل حادثه حرکت کردند.

وی تصریح کرد: پس از تلاش خستگی ناپذیر ۴ ساعته تیم کوهستان و دسترسی به خانواده ها عملیات نجات را انجام داده و ۹ نفر را تا حاشیه جاده همراهی کردند.

رضاپور در پایان از هم‌وطنانی که قصد عزیمت به طبیعت و علی الخصوص مناطق کوهستانی را دارند درخواست کرد ضمن استفاده از تجهیزات انفرادی مناسب از قبیل کفش و پوشاک مناسب فصل، نسبت به پیمایش مسیر در روشنایی روز اقدام کنند.

انتهای پیام/