به گزارش صبح توس؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز در دومین همایش اساتید بسیجی حوزه‌های علمیه استان‌های قم، تهران، خراسان رضوی و اصفهان که در مجتمع امامت مشهد برگزار شد اظهار داشت: هر عالم فاضلی همانند یک ستاره در سپهر هدایت الهی عامل اصلی هدایت جامعه به سمت رستگاری و باز کردن زنجیرهای اسارت و بردگی انسان در مقابل طاغوت است لذا جمع حاضر برای ما بسیار ارزشمند است. 

وی افزود: صفحه زمین شاهد یک تحول عمیق و بزرگ است درست مثل تحولی که در آغاز خورشید عالم تاب اسلام از غار حرا شروع شد چرا که اسلام دوباره تشکیل حاکمیت و قدرت داده است.  

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه تمدن غرب در حال غروب است، گفت: ما شاهد زوال تدریجی اما آشکار و محسوس تمدن غرب و در عین حال شاهد طلوع و درخشش خورشید اسلام هستیم؛ این واقعیت میدان اصلی تحول در عالم شما می‌دهد. 
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه اتفاقات امروز شبیه اتفاقات صدر اسلام است و به نوعی شاهد یک بعثت مجددی از اسلام هستیم، ادامه داد: در آن زمان نیز هیچ کس باور نمی‌کرد آیات و پیام‌های الهی بتوانند از درون دره‌های تنگ و تاریک مکه عالم‌گیر شوند و اسلام دو تمدن بزرگ آن زمان را تحت تاثیر قرار داده و به عنوان تمدنی نوین سعادت بشریت را فریاد بزند. 

وی تصریح کرد: هر گاه اسلام طلوع می‌کند همه منافقان و کافران دربرابر او متحد می‌شوند و امروز نیز همین گونه است اما وقتی به منحنی تغییرات می‌نگرید می‌بینید چگونه قدرت تازه متولد شده توانسته در طول 4 دهه شکست‌های آشکار و خارج از دامنه تصور و باور انسان را به این دشمنان تحویل کند اما چه عاملی باعث بهم خوردن آن توازن قدرت شده است؟ 

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در تحلیل‌های معمول هر کس قدرت بیشتری دارد پیروز می‌شود اما وقتی قدرت قلیل در فضای نابرابری قدرت موفق می‌شود پس باید حقیقتی ماورای آن وجود داشته باشد تا فرمول غلبه حاصل شود در این راستا تصور من این است که ما شاهد تفسیر آیات الهی بر روی زمین هستیم و این امر باور درونی و اطمینان قلبی ما را مستحکم می‌کند. 

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه امروز قلب‌های ما به نصرت الهی مطمئن است گفت: ما که در میدان هستیم و با محاسبات سرکار داریم قدرت دشمن را برآورد می‌کنیم و به قدرت خود نیز واقفیم اما این برکت حکمت، وحی، قوه تدبیر، میدان تاثیر ولایت  و جاذبه امامت است که سبب می‌شود که دشمن بی‌رقیب تاریخ بشر را ظرف 40 سال در یک میدان وسیع جنگ پیوسته متوقف کرد شکست داده و به زوال کشاند.

وی با بیان اینکه ما با دشمنی روبه رو هستیم که دارای قدرت اما فاقد حکمت است، خاطرنشان کرد:  دشمنان ما خود می‌گویند که رهبران آمریکا فاقد حکمت هستند درواقع منطق و تکیه‌گاه آنها قدرت و فلسفه آنها ظلم و بردگی انسان‌ها در عالم برای موقعیت‌یابی آمریکا در جهان است و این فلسفه‌ی بدون حکمت، قدرت را به فرسایش و زوال می‌کشاند. 

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دشمنان ما می‌گویند بزرگترین ضعف آمریکا نبود یک رهبری روحانی و کاریزماتیک است چرا که در غرب هرگز رهبرانی طلوع نکردند که به سعادت انسان‌ها بیاندیشند و برای نجات انسان‌ها از ظلم و بی‌عدالتی تلاش کنند تمام فلسفه سیاسی آن‌ها ظلم بوده که این فلسفه‌ای دشمن‌ساز است نه قدرت‌آفرین. 

سرلشکر سلامی تصریح کرد: اما در این سو می‌بینید که یک فلسفه سیاسی عمیق و ژرف حرکات ما در میدان را رهبری می‌کند و عمل نظامی ما تحت تاثیر منطق و فلسفه معنوی و الهی هدایت می‌شود لذا عضلات ما تابع ذهنی است که آیات الهی را مبدأ و مبدع حرکت ما قرار می‌دهد و این فلسفه‌ای است که قدرت و تدبیر می‌آفریند و دلها را جذب می‌کند.  

وی خاطرنشان کرد: وقتی ما به فلسفه اسلام، عدالت و آزادی انسان می‌اندیشیم هیچ بن‌بستی را در راه نمی‌بینیم چرا که اگرچه این قدرت به ظاهر دارای شوکت است اما خداوند به رهبران، امامان و پیشوایان ما یاد داده است که این قدرت‌های بزرگ بسیار کوچک هستند در واقع در جهان‌بینی الهی ما تمامی این قدرت‌های بزرگ اگر مجتمع شوند توان آفرینش یک مگس را ندارند بنابراین در منطق ما هیچ قدرتی بزرگتر از قدرت خدا نیست. 

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شکست و پیروزی اموری خارج از قلب و ذهن انسان نیست یک جامعه در قلب و ذهن خود ممکن است شکست بخورد بنابراین اگر جامعه ای دارای استحکام قلب باشد هرگز شکست نمی‌خورد چون اصلا قدرت دشمن را فائقه نمی‌داند لذا مفهوم ابر قدرت دیگر در چنین جامعه‌ای وجود ندارد و ابر قدرت فقط خداست.

وی تصریح کرد:وقتی رهبر ما دشمن را این گونه و با این منطق می‌بیند مدام تدبیر غلبه به قدرت را ارائه می‌دهد چون خداوند به شرط جهاد راه غلبه به دشمن را به ما یاد می‌دهد لذا وقتی منطق وحی حاکم می‌شود نوآوری، ابتکار عمل و عدم توقف در حرکت را سبب می‌شود بنابراین عدم توازن در تجهیزات معیاری برای شکست یا پیروزی نیست و اغلب برعکس آن به حقیقت نزدیک‌تر است. 

سرلشکر سلامی ادامه داد: این واقعیت‌ها قلب‌های ما را نسبت به نصرت‌های الهی و حقانیت راهی که می‌رویم مستحکم می‌کند. 

وی با بیان اینکه در این چهل سال تمام جنگ‌های بزرگ در منطقه جهان اسلام اتفاق افتاده است، گفت: اسلام در حال تغییر سیمای جهان امروزین بشریت است و جنگ‌ها نیز معمولا در نقطه تولد قدرت‌ها انجام می‌گیرد؛ وقتی این قدرت ظهور کرد همه علیه قلب تحول آن یعنی ایران اسلامی و ام القرای جهان اسلام متحد شدند و همه قدرت‌ها تمرکز قوای دشمن را در سخت‌ترین شرایط علیه این ملت قرار دارند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: با تدبیر، همت، ثبات قدم و قوت ایمان است که این تمرکز به هم می‌خورد و دشمن از قلب این تحول دور می‌شود بنابراین اگر کسی بگوید سلاح‌ و جنگ‌افزارها عامل اصلی عقب نشینی و فرار دشمن شده است صحیح نیست درواقع تسلیحات هستند اما سلب و بی‌جان و فاقد روح هستند و آن کسی که آنها را به کار می‌گیرد تعیین کننده است لذا این ایمان است که از آر پی جی 7 تاثیری بیش از یک تانک مدرن می‌سازد.  

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: همه تمدن‌های مادی زمانی فرو می‌پاشند که قدرت بیش از حد نظامی پیدا می‌کنند؛ وقتی افول مدنیت سیاسی و ارزش‌های اخلاقی در آنها اتفاق می‌افتد و قادر نیستند نیازهای مردم تحت سیطره خود را تامین کنند فرو می‌پاشند و این جریانی ثابت است بطوری که مثل شوروی و امپراطوری روم امروز نیز تمام قدرت‌ها مثل انگلستان دیگر نفس ندارند درحالی که روزگاری خورشید در سرزمینشان غروب نمی‌کرد. 

وی افزود:  در فضای آرمان‌های دشمن شکست ما یک آرزو بود و تصور می‌کردند به سادگی امکان‌پذیر است اما امروز تقریبا در پهنه وسیع جهان اسلام قدرت سازی شده است و در اکثر بلاد مهم اسلامی قدرت اسلام را لمس کرده و می‌بینید که در حال تعقیب دشمن هستند. 

فرمانده کل سپاه پاسداران با ذکر مثالی مبنی بر اینکه سیل وقتی مهار می‌شود که فوران تراکم آب را در سطح وسیعی گسترش یابد تا قدرت تخریبی از بین رود، گفت: حال باید دید چه تدبیر و نفوذی از لحاظ روحی باعث شد که دشمن در این سطح وسیع تجزیه شود؟ در واقع گسترش بیش از حد قدرت‌ها سبب افزایش هزینه‌ها و کاهش دستاوردها می‌شود‌ و اکنون شاهد هستیم که در همه جا علیه دشمن جبهه‌ای شکل گرفته است و نیروهای آنان در جبهه وسیعی تجزیه می‌شوند.  

سرلشکر سلامی تصریح کرد: یمن چگونه خود را از زیر آوارها بیرون آورد درخالی که تمام قضاوت‌ها و تصورات جهانی می‌گفت این ملت در برابر شدیدترین تهاجمات از بین می رود اما امروز امارات و عربستان و آمریکا را عاجز کرده است و تمام فرودگاه‌های سعودی زیر سیطره پهپاد و موشک‌های یمنی قرار گرفته است.  

وی افزود: در شخصیت رهبران سیاسی سعودی دیگر چیزی از نشاط و عرض اندام سیاسی نمی‌بینید عاجز شده‌اند، راه بسته است و نمی‌دانند چه باید کنند؛ پالایشگاه و فرودگاه‌ها امن نیست و این درحالی است که یمنی‌ها انسانی عمل می‌کنند و شهرها را نمی‌زنند اگر چنین کنند که بحران مهاجرت به بیابان‌ها قطعا نظام سعودی را چالش جدی روبه رو می‌کرد. 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه  هرچه دشمن کرد علیه خود آنها تمام شد، گفت: می‌خواستند با توطئه‌های جنگ‌های نیابتی و تکفیری حلقه مقاومت را بشکنند و نفوذ ما از بین ببرند اما امروز اگر ما بخواهیم هم نفوذ انقلاب را کم کنیم نمی‌توانیم. انقلاب ذهن‌ها و قلب‌ها را تسخیر کرده است نه سرزمین‌ها و امروز کسی پیروز است که قلب‌ها را تسخیر کند. 

وی افزود: تحریم به عنوان خطرناکترین سناریو از دید دشمنان تلقی شد و فکر می‌کردند ما را به میز مذاکره و تسلیم می‌کشانند اما همه متوجه شدند این کشور تحت این فشارها باید ظرفیت‌های درونی قدرت را به فعلیت تبدیل کند. 

سرلشکر سلامی ادامه داد: درواقع ما موفق شدیم چون که میل خفیف هم به دشمن پیدا نکردیم چون می‌دانیم هیچ دشمنی برای حل مسائلی ما هیچ تلاشی نمی‌کند و هر فرمولی ارائه می‌دهد در جهت تخریب و کوچک شدن ما است به عبارت دیگر مقاومت با سلاح‌ اتاق نمی‌افتد چرا که مقاومت از روح سرچشمه می‌گیرد و یک مفهوم معنوی است لذا این انسان‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند و اراده کنند که بایستند‌. 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه آنچه که امروز به ما ثبات بخشیده دلهای مستحکم است، گفت: ما امروز می‌دانیم امید بستن به دشمنان برای حل مسائل ما ساده‌اندیشی است و فقط باید به خدا تکیه کنیم زیرا دشمن هرگز در مذاکره به خواسته‌های ما تن نمی‌دهد. 

وی خاطرنشان کرد: وقتی از منطق مقاومت به مذاکره روی آورید نشانه ضعف است و وقتی دشمن ما را در موضع ضعف ببینید فشارها را بیشتر می‌کند پس نسخه مذاکره و سازش اصلأ راه‌حل مشکلات ما نیست و هیچ مسئله‌ای از ما را حل نمی‌کند. 

سرلشکر سلامی گفت: وقتی می‌ایستیم که بدانیم مقاومت راه‌حل ماست، این مقاومت ایستادگی در سکون و پذیرش فشار نیست؛ این مقاومت حرکت است و مثل شناوری که بر مقاومت آب غلبه می‌کند به پیش می‌رود.

وی افزود: باید با قوت بیشتری حرکت کنید، این مقاومت یعنی حرکت، یعنی رونق تولید و تکیه بر ظرفیت‌های داخل، به حرکت در آوردن و نهضت محرومیت‌زدایی و تلاش شبانه‌روزی.

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه گفت: بعضی‌ها می‌گویند مقاومت تا چه زمانی؟ باید بگوییم که مقاومت هر چه ادامه پیدا کند ما قدرتمندتر می‌شویم، مقاومت به معنای تولید و حرکت است و در مقابل، ایستادن و پذیرش فشار نوعی تسلیم شدن است.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به وظیفه علما در این برهه زمانی گفت: کار علما ساختن ذهن‌ها است. امروز بیش از هر زمان دیگری به مردم برای پیروزی نیاز داریم.

وی ادامه داد: ما تا پیروزی فاصله‌ای نداریم و قسم می‌خورم که راه کوتاهی تا صبح بیشتر نداریم و نصر نزدیک است.

فرمانده سپاه پاسداران تأکید کرد: این آخرین گردنه و فراز نبر ماست. سخت نیست، کافی است اراده کنیم؛ قرآن، وحی جاری برای همیشه زندگی بشر و نسخه کامل سعادت ماست و کافی است عمل کنیم، همه با هم متحد باشیم، از دشمن دل بکنیم و به رحمت خداوند ایمان داشته باشیم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: می‌بینید که مردم دیگر هرگز به فراخوان‌های دشمن پاسخ نمی‌دهند.

وی افزود: کار علما نهضت روشنگری، بصیرت افزایی و مستحکم کردن قلب‌ها برای رفع تأثیر تحریم‌هاست.

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه گفت: بین استراتژی برداشتن تحریم و برداشتن اثر تحریم زمین تا آسمان فاصله است؛ برداشتن تحریم یعنی دل بستن به دشمن، او چنین توانی‌ای ندارد، اروپا نمی‌تواند و آمریکا اراده ندارد، اما برداشتن اثر تحریم یعنی میل کردن به درون، اندیشیدن به درون و ما باید حذف تأثیر تحریم را در دستور کار قرار دهیم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: در رحم سختی، آسایش‌ها بوجود می‌آید. علما مروجان شریعت، ایمان، اخلاق، بصیرت و نشان‌های راه هستند.

وی با بیان اینکه سه عنصر اسلام، رهبری و مردم را باید حفظ کنیم، گفت: این سه عنصر تفاضل حقیقی قدرت ماست که دشمن اینها را ندارد و ما داریم.

فرمانده سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: به دشمنانمان اعلام می‌کنیم و این پیام عین عمل ماست که تا آخر ایستاده‌ایم. این پیام امام است که امروز هم از زبان رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای به عنوان دستور کار انقلابی و ملی ماست که ما هرگز به میدان مذاکره نمیاییم.

وی تصریح کرد: امروز قدرتمندتر از هر زمان دیگری و کاملاً توانا در حفظ منافع ملی‌مان هستیم.

سرلشکر سلامی افزود: دشمن از ما اراده دیده است؛ هم قدرت، هم پیشرفت و هم عمل و حرف ما متکی بر عمل است و حرف ما بعد از عمل ماست.

فرمانده سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: به دشمنان می‌گوییم ما سختی‌های تحریم را هم حتی پشت سر هم گذاشته‌ایم و آموخته‌ایم چگونه بدون تأثیر آن‌ها زندگی کنیم.

وی ادامه داد: کم کم کاری می‌کنیم که همه آن‌ها به ما محتاج باشند؛ ما کاملاً توانایی حفظ، بسط و تقویت کشورمان را داریم و فشار حداکثری دشمن را تجربه و آن را مستهلک کرده‌ایم.

سرلشکر سلامی گفت: امروز دشمن درباره ما به اشباع تهدید رسیده است و می‌داند بیش از این قدرتی ندارد، اما قدرت مقاومت ما آغاز شده است؛ مقاومت ما بی‌انتهای است، در حالیکه فشار دشمن محدود است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: نه بر اساس نفت خلق شده‌ایم و نه بر اساس تعامل با دیگران. خدا روزی دهنده است، به زرق خدا ایمان داریم و دشمنان را تسلیم خود خواهیم کرد.

انتهای پیام/