به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام جواد غلامی در خطبه‌های نماز جمعه شهر خرو گفت: امروز در این جنگ بسیار قدرتمند فرهنگی دشمن در حال تلاش برای بی‌حجابی، بی‌عفتی و بی‌حیائی در مردان و زنان است تا این موضوع را عادی کند و قطعاً باید جلو این حرکت ایستاد.

وی تصریح کرد: مسئله اول کشور حجاب نیست ولی وقتی دشمن حمله‌اش را از این سمت شروع می‌کند این موضوع می‌شود مسئله اول کشور ما، بنابراین نباید بی‌تفاوت باشیم.

امام‌جمعه خرو با اشاره به خبری که در صبح توس منتشر شد بیان داشت: گزارش‌هایی به ما می‌رسد، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بعضی مسئولین نهادهای دولتی و غیردولتی حرکت‌هایی را در جهت اهداف دشمن انجام می‌دهند که اگر عالمانه باشد خیانت است و اگر جاهلانه باشد حماقت است، یک مدیر احمق است اگر جاهلانه حرکتی در جهت منافع کشور انجام دهند.

غلامی افزود: کسی که مثلاً قرار است کاندیدای نماینده مجلس شود جشنی باشکوه گرفته است و از یک اداره‌ای استفاده کرده ولی در آن مجلس رقص و پایکوبی بوده، حرفی با مردم دارم، کسانی که می‌خواهند با رقص و ولنگاری رأی بگیرند و به مجلس و ریاست جمهوری برسند، بعد از رأی آوردن همه مردم را خواهند رقصاند، اگر می‌خواهید رقصانده نشوید، بازی داده نشوید، به شما خیانت نشود، اموال بیت‌المالتان غارت نشود، وضعیت اقتصادی‌تان اولویت اول مسئولین باشد، هرکجا دیدید فردی برای رسیدن به پست و مقامی با رقص و ولنگاری و بی‌مبالاتی می‌کند همان‌جا یقه‌اش را بگیرید، اگر نگرفتید قوه قضاییه باید 15 سال دیگر با چند هزار یورو آن فرد را بگیرد یا آن فرد از کشور فرار کند.

وی ادامه داد: بعد تقصیر را گردن بقیه می‌اندازید، همان کباب‌هایی که می‌خورید و رقصی که می‌کنید باعث انتخاب این مسئولین می‌شود، بعد می‌گوید چه کسی مخالف شادی است! بروید در مراسم شادی خودتان و دوستتان شادی کنید نگذارید برای رسیدن به پست شما را برقصانند، این منکر بسیار بزرگی است که سرمنزل بسیاری از مفاسد است و اگر همین جا جلواش را گرفتید دیگر ادامه نخواهد داشت.

غلامی خاطرنشان کرد: انسان‌های امین و متخصص باید در نماینده مجلس باشد که برای مردم و کشور کار کنند و کشور را به موفقیت برساند.

وی ادامه داد: مردم ما برای مسئولین فرصت ایجاد می‌کنند، بعضی‌ها از این فرصت برای خدمت استفاده می‌کنند و بعضی‌ها استفاده نمی‌کنند.

غلامی تأکید کرد: به نیروهای مسلح و جوانان دلیر و شجاع افتخار می‌کنیم و در همه عرصه‌های امنیتی ابتکار عمل در دستان ما است، تکنیک‌های بسیار ظریف موشک و ... را نمی‌بینیم ولی می‌بینیم که پهپاد ساکت و رادار گریز را شبانه تشخیص می‌دهند و آن را سرنگون می‌کنند.

وی گفت: این ذهن جوانان شما است و به این هوش و ایمان و اراده افتخار می‌کنیم، آن‌قدر صنعت دفاعی سرعت رشدش بالا است که زبان از گفتن حقیقت کارهای آن‌ها الکن است.

وی با اشاره به ارزش خانواده ادامه داد: خانواده عنصر بسیار مهمی است، اگر خانواده به آرامش رسید کشور به آرامش می‌رسد.

امام‌جمعه خرو با اشاره به هفته دولت تأکید کرد: پنج شش ماهی هست در دولت تحرکاتی ایجادشده و نقاط امید ایجادشده است، امیدواریم دولت به مشکلات معیشت و تولیدات داخلی بیشتر رسیدگی کند تا آن‌ها برطرف شود و به فضل الهی مشکلات اقتصادی به ثبات خواهد رسید، نقطه ثبات زمان حرکت به سمت قله‌ها است

وی ادامه داد: از دولت می‌خواهیم این دو سال را بنا به گفته‌های رهبری پرتوان، برنامه‌ریزی‌شده و با اولویت کار کنند، اولویت‌های مهم کشور بنا به گفته‌های رهبری جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی است.

غلامی تصریح کرد: جنگ اقتصادی سال‌ها است آغاز شده و الان به نقطه حساسی رسیده است و به‌زودی ریشه‌های اقتصادی به حدی قوی خواهد شد که کسی نتواند آن را تغییر دهد.

وی بیان داشت: در جنگ فرهنگی در محل حساس تلاقی قرارگرفته‌ایم اگر بتوانیم پوزه دشمن را با عزم جزم، برنامه‌ریزی هوشمند و درست، دقیق و هوشمندانه به خاک بمالیم برای همیشه شکست‌خورده هستند.

امام‌جمعه خرو عنوان داشت: در جنگ فرهنگی دستور آتش به اختیار صادرشده است، آتش به اختیار یعنی کار فرهنگی تمیز، برنامه عصر جدید استعدادهای نهان و دورافتاده را خارج کرد و باید از صداوسیما تشکر کرد.

وی ادامه داد: مردم با انتخاب خودشان در این برنامه تلویزیونی نشان دادند که به اخلاق نمره داده‌اند، کسی که بیشترین شکر الهی را گفت نفر اول شد، امروز در جامعه ما خریدار اخلاق هستند.

وی تأکید کرد: کسانی که می‌خواهند در مسائل سیاسی رشد کنند اخلاق مدار باشند چون مردم به آن‌ها قدرت می‌دهند و آن‌ها را بالا می‌آورند.

وی در پایان با اشاره به جنگ فرهنگی افزود: هیچ دستگاهی حق ندارد در جنگ فرهنگی خودش را کنار بکشد، در این کشور غیرت ریشه دارد و با این غیرت ناموس، فرهنگ، اسلام، دین و قرآن و اهل‌بیت را حفظ می‌کنیم.