به گزارش صبح توس؛ سروان مجتبی بیهقی، معاون اجتماعی مرزبانی استان خراسان رضوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین یادمان شهید مرزبانی عباسعلی ایراندوست در شهر مرزی باجگیران با حضور سردار فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی و جمعی از مسئولین شهرستان قوچان و شهر باجگیران و مرزنشینان برگزار گردید.

در این همایش تاریخی و فرهنگی ابتدا سردار جان نثار به بخشی از رشادت های این شهید گرانقدر اشاره و در ادامه افزود: شهر مرزی باجگیران ظرفیت های بسیار دارد که نیاز است مسئولین رسیدگی و از آن بهره برداری لازم را ببرند.
وی در ادامه به تلاش های شبانه‌روزی مرزبانان اشاره نمود و عنوان داشت : شهید ایراندوست در سال 1320 دلاورانه و مجاهدانه در مرز در برابر متجاوزان ایستاد و سپس شهید شد این همان سخن مقام معظم رهبری در وصف مرزبانان است که فرمودند این مرزبان ما مجاهدانه در برابر دشمنان و متجاوزان می ایستد و حتی دشمنان را می کشد و و در برخی موارد به شهادت می رسد.

سردار جان نثار در ادامه تصریح کرد: امروز نیز مرزبانان ما تا آخرین قطره خون خود در مرزها در برابر دشمنان و متجاوزان ایستاده اند و از مرزها جمهوری اسلامی ایران حراست و حفاظت می نمایند.
در ادامه نماینده فرمانداری و امام جمعه موقت قوچان به ایراد سخن در وصف شهید ایراندوست و عملکرد خوب و ارزشمند مرزبانان استان اشاره نمودند.

گفتنی است شهید عباسعلی ایراندوست در سال 1320 مجاهدانه در برابر روس ها در مرز باجگیران ایستاد و سپس به شهادت رسید.

انتهای پیام/