به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر جمعه در نماز جمعه نیشابور در مصلای نمازجمعه اظهار کرد: مراسم غدیر خم مربوط به تاریخ بشر است و تمام رسالت پیامبر اسلام در امامت حضرت علی (ع) خلاصه می شود.

وی افزود: اقامه تورات و انجیل به دست پیامبر است و ادامه اقامه آن به دست حضرت علی (ع) است و اقامه تورات ، انجیل و حاکمیت دین به امامت است.

امام جمعه نیشابور بیان کرد: خدا به تعطیلی دین راضی نیست و کسی که امروز ولایت فقیه را درک نمی کند ، غدیر را باور نکرده است و خداوند سیاست اش این است که سرنوشت مومنان به دست انسان های پاک و معصوم باشد.

وی ابراز کرد: مسئله امامت و ولایت در شرایطی قرار گرفته است که توطئه های دشمنان با سیاست و اشاره امام خامنه ای خنثی می شود.

یعقوبی اظهار کرد: دولتمردان در سایه همدلی و توجه به بیانات رهبری اداره کشور را پیش می برند 
از اول انقلاب شعارهایی دادیم که باید زنده بماند و با صلابت گفته شود و استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: مطالبه اصلی مردم دولت عدالت خواه ، اقتصاد مستقل ، قدرت فکری ، ارتش و نظامیان قدرتمند ، حفاظت از تمامیت کشور ، مدیریت جهادی، انقلابی و جوان است که از اول انقلاب مردم خواسته اند که بخشی از آنان تحقق پیدا کرده است اما با آن مطالبه ایده آل مردم راهی طولانی دارد.

امام جمعه نیشابور افزود: دولتمردان باید رصد کنند و ببینند که تحقق مطالبات رهبری در شروع به کار دولت به کجا رسیده است و چه موانعی وجود دارد.

وی ابراز کرد: مسئله فرهنگ که سال هاست فریاد می زنیم و دشمن با تمام شیوه ها با فرهنگ انقلابی و ایرانی ما مبارزه می کند.

یعقوبی با اشاره به اردوهای مختلط توسط گروه های کوهنوردی و دانشجویی در شهرستان بیان کرد: جوانان در اوج شهوانی به اردو می برند و حرکات تحریک کننده انجام می دهند و این با فرهنگ ما هماهنگ نیست و باید برخورد شود.

وی با اشاره به اتفاقات نا به هنجار در شهرستان ادامه داد: ما با شادی، تفریح و ورزش برای بانوان مخالف نیستیم اما بی حیایی را نمی پسنیدم اداره ورزش و جونان و آموزش و پرورش و شهرداری باید برای خانم ها مکان هایی را بسازند.

امام جمعه نیشابور تصریح کرد: اگر کمبود امکانات داریم گناه آن را به گردن دین و دینداری نسبت ندهیم حق زنان است که جایی محفوظ و امن برایشان ساخته شود.

وی گفت: با آزادی کشتی ایرانی در تنگه جبل الطارق اقتدار ایران بیشتر شد و خوشبختانه در آب های دنیا قدرت داریم و می توانیم حرف خود را به کرسی بنشانیم و طرح جدید آمریکا علیه کشتی رانی ایران هم شکست خورد و آنان باید بدانند که نباید با ایران در هر موضوعی درگیر شوند.

انتهای پیام/