به گزارش صبح توس؛ حجت ا‌لاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد پنجشنبه شب در یادواره یادواره شهدای غریب اسارت در مسجد نبی اکرم نیشابور اظهار کرد: تردیدی نیست که زیباترین قطعه تاریخ ایران ، تاریخ ۸ سال دفاع مقدس است که تمام برگ های تاریخ آن زیبا و حاکی از عظمت، عزت ، اقتدار و فرزندان دلیر آن در جبهه نبرد است.

وی افزود: در تاریخ کشوری نیست که ۸ سال در برابر شیطان های بزرگ ایستادگی کند و راهی برای عزت ملت های منطقه هموار کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: با دلارهای نفتی بسیج شدند تا حرکت بزرگ انقلاب اسلامی ایران را متوقف کنند اما مردم ایران به عنایت خداوند به کار بزرگی دست زدند.

وی تهران ابراز کرد: آزادگان با امید زیادی زندگی کردند و تکیه گاه آنان تنها خدا بود و امید در حالتی تحقق می یابد که استقامت باید باشد و آزادگان استقامت کردند و به امید پیروزی ایستادگی کردند.

ابوترابی بیان کرد: اسرای ایرانی در اوج قربت و تنهایی در دنیایی از امید حرکت کردند و جهنم صدام را به بهشت تبدیل کردند که بهشتی از صبر، استقامت و خدمت به همرزمان بود و آزادگان برای ملت اسلام اقتدار آفریدند و اقتدار امروز را بدهکار صبر و استقامت آزادگان هستیم.

وی عنوان کرد: باید با وحدت کلمه قدم برداشت و یکپارچگی ملت را نشان داد و راه را برای جوانان هموار کرد و به لطف فعالیت در عرصه های جهاد به قله های بلند دست خواهیم یافت و فقر را از ایران اسلامی ریشه کن خواهیم کرد.

انتهای پیام/