به گزارش صبح توس؛ ماموستا امین راستی، امام جمعه سابق سنندج شب گذشته در جمع مردم باخرز، ضمن درود و سلام بر شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و كساني كه جان پاك خودشان را در دفاع از اسلام ناب محمدي فدا کردند گفت: باتوجه به جاذبه و محبت حضرت علی(ع) برای محبان رسول الله و ولایت مداران، زبان ما در وصف فضایل مقام و منزلت امام علی(ع)عاجز است.

وی افزود: اگر نمی توانیم تمام فضایل را بیان کنیم حداقل به اندازه قطره ای از دریا می توانیم توصیف کنیم.

امام جمعه سابق سنندج اظهار کرد: حضرت رسول اکرم(ص) مي‌فرمايند محبان علی مؤمن هستند و اگر کسی با انها دشمنی دارند منافق است و نتیجه این است که ایمان به خدا، نبوت، رسالت، معاد و تمام دین در گرو محبت امام علی(ع) است.

وی افزود: در هر قلبی محبت علی(ع) باشد ایمان نیز وجود دارد لذا ایمان در مدار محبت حضرت علی(ع) است و نشانه مؤمن بودن داشتن محبت علی(ع) است.

ماموستا راستی تصریح کرد: ايمان به خدا، ايمان به رسالت، ايمان به معاد و ايمان به دين در مدار محبت حضرت علي(ع) است و در هر قلبي محبت علي(ع) باشد ايمان هست و در هر قلبي محبت علي نباشد ايمان نيست.

وی با بیان اینکه نشانه مؤمن بودن محبت حضرت علي(ع) است افزود: درباره تفسير آيه ياايها الرسول كه تلاوت شد، شك و شبهه‌اي نيست كه درباره ولايت حضرت علي نازل شده است.

امام جمعه سابق سنندج خاطرنشان کرد: حضرت علي(ع) صدها امتحان پس داده تا به اين مقام امامت رسيده است و زندگي حضرت علي(ع) پر از رمز و رموز است.

وی افزود: چه كسي است كه به امر خدا در كعبه متولد مي‌شود و خدا مي‌خواهد تمام مقدمات فراهم شود تا پذيرش امامت حضرت علي(ع) براي مردم واقع بشود.

ماموستا راستی گفت: حضرت علي تمام قله هاي معرفت و حقيقت را فتح مي‌كند كه حضرت رسول(ص) درباره ايشان مي‌فرمايند، انا مدينه علم و علي بابها.

وی افزود: بر اساس حدیثی از پیامبر(ص)، نه قسم اين علوم اختصاص به علي(ع) دارد و يك قسم از علوم براي بقيه مردم است.

امام جمعه سابق سنندج ضمن اشاره به اوج عرفان علی(ع) اظهار کرد: وقتي حضرت رسول(ص) مبعوث مي‌‎شوند، مشركين مكه وقتي مي‌بينند منافعشان درخطر است، جلسه اي تشكيل مي‌دهند و به عموي پيامبر(ص) مي‌گويند به محمد بگو دست از خدايان ما بردارد.

وی افزود: حضرت رسول پاسخ مي‌دهند، اگر خورشيد را در كف دست راستم و ماه را در دست چپم بگذارند و همه هستي را در اختيار من از راه خدا باز نمي‌گردم و لذا مشركان نقشه قتل حضرت رسول را طراحی می‌کنند.

ماموستا راستی تصریح کرد: خوابیدن در بستر به جای پيامبر(ص) شجاعت مي‌خواهد و قطعا امتحان ديگر الهي حضرت، ازدواج با حضرت زهرا(س) سيد زنان عالم است.

وی افزود: رموز فراوان در زندگي و شهادت حضرت علي است و علي(ع) را بخاطر عدالت به شهادت رساندند.

امام جمعه سابق سنندج خاطرنشان کرد: باید  زندگي خودمان را به نبوت و امامت نزديك كنيم تا انشاءالله زمينه حكومت نبوي، علوي و حكومت مهدي آماده شود.

وی افزود: زندگی خودمان را باید با زندگی رسول الله وفق دهیم تا زمينه ظهور فراهم شود.

ماموستا راستی ضمن تأکید بر اهمیت رسیدن بر موضوع وحدت باتوجه به مشترکات دینی گفت: باید اهل سنت و شیعه به یکدیگر نزدیک شوند تا اتحاد و وحدت صورت بگيرد تا زمينه ظهور فراهم شود.

انتهای پیام/