به گزارش صبح توس؛ دکتر جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما، در رابطه با نجات کودک 2 ساله ساکن یکی از روستاهای بخش جنگل این شهرستان یه خبرنگار ما، گفت: عصر امروز کودکی ۲ ساله ساکن یکی از روستاهای بخش جنگل شهرستان رشتخوار، که دچار خفگی با دانه انار شده بود، با تلاش های تیم پزشکی مرکز جنگل این شهرستان از مرگ حتمی نجات یافت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کودک بر اثر بلعیدن دانه انار دچار خفگی شده بود، افزود: به دلیل مسافت طولانی مسیر و تلاش‌های ناموفق همراهان این کودک، بیمار بعد از زمان ۲۰ دقیقه‌ای به مرکز جنگل رسید، در حالی که لب‌ها این کودک کاملا کبود و میزان اکسیژن خون بسیار پایین و تنفس بیمار نیز قطع شده بود، بلافاصله عملیات احیا توسط تیم پزشکی شروع و مانور احیا انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار در ادامه افزود: پس از انجام مانور احیا، بیمار انتوبه و ساکشن شد که به لطف خداوند عملیات احیا با موفقیت انجام و با بیرون آمدن دانه انار از گلوی کودک، این کودک ۲ ساله از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

وی با اشاره به سختی کار و نیاز به تجهیزات برای مواجهه با این گونه حوادث، گفت: این کار در بیمارستان های مجهز با برونکوسکوپی و در اتاق عمل انجام می‎شود که تلاش تیم پزشکی و پرستاری مرکز جنگل برای نجات این کودک قابل تقدیر است.
انتهای پیام/