به گزارش صبح توس؛ حسین فیض آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران در فرمانداری سبزوار با بیان اینکه فعالیت سازمان های مردم نهاد کمک مهمی در پیشبرد اهداف شهری و توسعه ای شهرستان است اظهار داشت: در حال حاضر 128 سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در سبزوار به فعالیت می پردازند.

وی با بیان اینکه تعدا سازمان های مردم نهاد نسبت به سال گذشته 20 مورد افزایش داشته است ادامه داد: این افزایش نشان دهنده نگرش مثبت مردم به این تشکل ها و سازنده بودن نقش آنها در حل مشکلات و معضلات شهرستان بوده است.

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به این موضوع که نهادهای مختلفی مرجع اعطا مجوز سازمان های مردم نهاد هستند تاکید کرد: فرماندار، بهزیستی، اداره ورزش و جوانان و همچنین فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این ادارات می باشند که هر کدام در حوزه های مرتبط اقدام به اعطای مجوز می کنند.

وی ادامه داد: تا کنون فرمانداری سبزوار در حدود 90 مجوز سازمان مردم نهاد را صادر کرده و در اختیار فعالین قرار داده است.

فیض آبادی با اشاره به موضوع و معضل حاشیه نشینی در سبزوار که این شهر را دومین شهر استان از نظر تعداد حاشیه نشین ها معرفی کرده است تصریح کرد:سمن ها فرصت بسیار مناسبی است تا بتوان از طریق ظرفیت های مردمی معضلات موجود را تا حدی کاهش داد.

معاون فرماندار در ادامه با تاکید بر اینکه فعالیت سازمان های مردم نهاد باید به صورت غیر سیاسی و با نگاه خدمت به مردم باشد تاکید کرد: این سازمان ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

انتهای پیام/