حجت‌الاسلام علی بهمنی، امام جمعه شاندیز در گفت‌وگو با صبح توس؛ پیرامون اجرای طرح «رسم ابرار» که با همت سازمان بسیج مستضعفان در راستای کمک به نیازمندان و فقرا اجرا می‌شود، اظهار کرد: امروز ساخت و ساز منازل مسکونی سیل زدگان اخیر کشور در اولویت است که شهرستان ها در این راستا عهده دار رفع نیازهای محرومان هستند چراکه کسانی که منازل آنها ویران شده آسیب جدی دیده‌اند.

وی با بیان اینکه کمک به محرومان امر خداپسندانه و انسانی است افزود: بنا بر ضرورت کمک‌رسانی توانمندان به نیازمندان، خطاب قرآن کریم به مسلمانان این است که در اموال افراد دارای تمکن، حقی برای مستضعفین وجود دارد که باید ادا شود.

امام جمعه شاندیز گفت: اطعام نیازمندان و تهیه جهیزیه مزدوجین امری مطلوب و مورد توجه و توصیه بزرگان دین است و امروز در دنیا توجه نظام اسلامی به سیل زدگان و زلزله زدگان غرب کشور نمود پیدا کرده است.

وی افزود: دغدغه کمک به محرومان و اطعام نیازمندان مایه همبستگی اجتماعی و دارای آثار مهمی در جامعه است.

حجت‌الاسلام بهمنی تصریح کرد: جوانانی که در فعالیت‌های جهادی توجه به محرومان دارند، باید بدانند نفس حرکت ارزشمند است چراکه نشانه احساس مسئولیت افراد و جوانان است.

وی ضمن تأکید بر اهمیت اصل مسئولیت‌پذیری نسبت به دیگران افزود: در عمل وقتی جسم انسان به زحمت می افتد، انسان احساس رضایت دارد تا خداوند شاید رضایت بیشتری از او داشته باشد.

امام جمعه شاندیز خاطرنشان کرد: وقتی محرومی احساس پناه می‌کند، در این صورت نیز لذت خاصی برای افراد مشارکت‌کننده در این امور خداپسندانه خواهد داشت و سرتاسر لطف و رحمت الهی است.

وی افزودک این لطف و رحمت الهی موجب رشد و تعالی جوانان جامعه و افرادی که در این مسیر قرار دارند می‌شود.

حجت‌الاسلام بهمنی گفت: آنچه که دستور اسلام است همگی لطف و رحمت الهی است لذا ایثار و از خودگذشتگی بخشی از الطاف خداوند است.

وی با اشاره به اینکه کسانی که خودشان نیاز دارند و در عین حال به دیگران رسیدگی می کنند، عین ایثار را انجام داده‌اند که به عنوان ارزش در قلب انسان نهفته است افزود: در طرح «رسم ابرار» کسانی که در این راستا افطار خودشان را می بخشند در مسیر حضرت علی و اهل بیت(ع) گام برداشته‌اند.

امام جمعه شاندیز اظهار کرد: اهمیت تشکل و گروه‌های جهادی در این است که امری که مورد غفلت مردم قرار گرفته با فعالیت جهادی علنی و برجسته می‌شود.

وی ضمن تأکید بر تبلیغ فعالیت جهادی افزود: در اجتماعات جهادی که به صورت جمعی فعالیت دارند همگی مایه خیز و برکت و همچنین توجه به انسان نیازمند است.

انتهای پیام/