به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی امشب در اختتامیه نهمین دوره اردوی ملی پیشتازان سراسر کشور در محل اردوگاه شهید رجایی نیشابور گفت: یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در کشور در حال تحصیل هستند.
وی تصریح کرد: نظام عریض و طویل تعلیم و تربیت، کانونش دانش آموزان است که با یک میلیون فرهنگی مدیریت می شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: برگزاری این گونه اردوها، جشنواره ها و مسابقات را جریانات مهمی در راستای تربیت تمام ساحتی می دانیم که بیش از نظام برنامه ریزی درسی به ما کمک می کند.
حسینی خاطر نشان کرد: این اردوها گامی برای برداشتن بار سنگین برنامه کلاس گرا از روی دوش دانش آموزان است.
وی ادامه داد: دوری از حافظه گرایی، ‌تست محوری هدف آموزش و پرورش است، دانش آمورانی با نشاط اجتماعی و خودکنترلی نیاز ما است که معبر آن این اردوها است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: هزار نفر از مربیان و دانش آموزان در این اردو هستند که حاصل این فعالیت به صورت خلاصه این است که بزرگترین نقش را در افزایش سرمایه اجتماعی دانش آموزان دارد.
وی تاکید کرد: این اردو نشان از شعار هر دانش آمور دست کم یک نقش و تشکر دارد و  یک معبر اساسی برای آموزه های سند تحول بنیادین است.
علیرضا کاظمی، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز عضو سازمان دانش آموزی در سراسر کشور هستند.
کاظمی تاکید کرد: اردوهای ملی سازمان دانش آموزی و البته تمام برنامه های این سازمان در شهرستان ها بهترین بستر برای تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی است.
رئیس سازمان دانش آموزی کشور خاطر نشان کرد: ساخت یک انسان اجتماعی که از مهارت های مختلف در ابعاد گوناگون در این اردوها ایجاد می شود.
وی افزود: نظم، انظباط، تدین، مهربانی، نقش پذیری و احساس مسئولیت به معنای واقعی در دانش آموزان سازمان دانش آموزی نهادینه می شود.

انتهای پیام/