محمد حسین زاده، معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: به مناسبت ایام 23 تا 25 ذی‌حجه که حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) روزه می‌گرفتند و افطار خود را به افراد مسکین، یتیم و اسیر اعطا می‌کردند، طرحی با عنوان «رسم ابرار» توسط معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع) اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر احیای و ترویج فرهنگ اطعام و کمک به مستضعفین، گفت: ما شیعیان باید زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و همان‌طور که ماجرای اطعام این دو معصوم در سوره مبارکه انسان آمده است «وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا» ما نیز نباید اطعام و کمک به مستضعفین را فراموش کنیم.

حسین زاده ادامه داد: در طرح «رسم ابرار» که از روز یکشنبه 3 شهریور تا سه‌شنبه 5 شهریور ماه ادامه می‌یابد، افراد داوطلب روزه می‌گیرند و هزینه افطارشان را برای کمک به مساکین در روز یکشنبه، کمک به ایتام در روز دوشنبه و کمک به آزادی زندانیان در روز سه‌شنبه اهدا می‌کنند.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) از همکاری کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه خبر داد و یادآور شد: با رایزنی های انجام شده با کمیته امداد امام خمینی(ره) مقرر شد تا شماره حسابی از سوی کمیته امداد جهت جمع آوری کمک‌های مردمی و رساندن آن‌ها به افراد نیازمند مشخص شود که متعاقباً اعلام می‌شود.

وی در خصوص اهداف اجرای طرح ابرار گفت: این طرح بهانه‌ای برای احیا و ترویج سنت اهل بیت در خصوص بخشش به ایتام، فقرا و زندانیان است و علاوه بر آن به دنبال تحقق انتظارات مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به مستضعفان و محرومیت زدایی که ایشان در گام دوم انقلاب اسلامی تأکید داشتند، هستیم.

حسین زاده تصریح کرد: احیا و ترویج فرهنگ کمک به مستضعفین، نیازمند یک سری اقدامات فرهنگی است و باید تمامی ارگان‌ها در این خصوص اقدامات مقتضی را انجام دهند، از این رو باید مسئولان و افراد شاخص که می‌توانند در این زمینه الگو ساز باشند، پیش‌قدم شوند.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در طرح رسم ابرار هزاران نفر شرکت کنند، گفت: امیدواریم با استقبال مردم از این طرح، بتوانیم به تعداد قابل توجهی از مستضعفان کمک و زمینه آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد و مالی را فراهم آوریم.

وی عنوان کرد: از رسانه‌ها تقاضا داریم تا با اطلاع رسانی در خصوص این طرح، زمینه مشارکت حداکثری مردم و مسئولان را فراهم کنند تا بتوانیم قدم خوبی در راستای محرومیت زدایی و آزادی زندانیان برداریم.

انتهای پیام/