محمد رمضانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، به منظور 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در خصوص دوران اسارت خود اظهار داشت: ما اسیر بودیم ولی آن طور نبود که هر چه عراقی ها بگویند ما آن را انجام بدهیم یعنی ذلت را نمی پذیرفتیم.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: یکسری مقرراتی را عراقی ها برای ما تعیین کرده بودند و ما هم طبق آن مقررات عمل می کردیم ولی در برخی اوقات بعثی ها گستاخی می کردند و می خواستند پای خود را فراتر بگذارند و اسرا جلوی آن‌ها می ایستادند و این اجازه را به آن‌ها نمی دادند.

این آزاده سرافراز با بیان اینکه آزادگان همان‌طور که در منطقه جان خود را کف دست گرفته بودند به همان اندازه در اسارت نیز مقاومت می کردند و جلوی دشمن بعثی می ایستادند، تصریح کرد: در اردوگاهی که ما بودیم 1600 نفر بودند که 32 آسایشگاه در آن وجود داشت و بعثی ها نیز همیشه برای تفرقه بین اسرا برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کردند ولی اسرا همیشه توطئه های آن‌ها را خنثی می کردند.

وی با تأکید بر اینکه بعثی ها برخی اوقات کارهای سیاسی انجام می دادند که روحیه اسرا را خراب کنند، اذعان کرد: یک روز داخل اردوگاه، عکس امام راحل را به صورت کاریکاتور کشیده بودند و در مسیر تردد اسرا نصب کرده بودند.

رمضانی همچنین عنوان کرد: شاید برخی بگویند حالا یک عکس بود چرا باید حساسیت برانگیز باشد ولی باید از همین ابتدا کاری انجام می دادیم که دیگر نتوانند بر علیه نظام و رهبر ما عمل زشتی انجام دهند.

وی با بیان اینکه یکی از اسرا این عکس را پاره می کند و سربازان بعثی این را گزارش می دهد و به دنبال عوامل این اقدام بود ولی هیچکدام از اسرا حاضر به معرفی این اسیر نبودند، تشریح کرد: فردی که این عکس را پاره کرده بود خود را معرفی کرد و گفت زمانی که من وارد نظام شدم قسم یاد کرده ام که در برابر تهدیدات علیه کشورم چه جنگ و چه تبلیغات ایستادگی کنم و شما به رهبر و امام ما توهین کردید و من هم عکس را پاره کردم.

این آزاده سرافراز و رزمنده دوران دفاع مقدس در پایان با بیان اینکه این فرد چنان پاسخ محکمی به افسر عراقی داد که آن افسر از جواب دادن عاجز شد و بعدها این اسیر را به اردوگاه دیگری تبعید کرد و ما از سرنوشت او مطلع نشدیم، ابراز کرد: آزادگان همیشه در برابر زورگویی های بعثی های عراق مقاومت می کردند و از اهداف خود کوتاه نمی آمدیم.

انتهای پیام/