به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ظهر امروز در دیدار با جمعی از آزادگان و آیین رونمایی از کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص اظهار کرد: 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان به وطن بعد از ورود امام(ره)، بزرگ‌ترین عید برای انقلابیون و ایرانیان بود.

وی افزود: با اولین اتومبیل و اتوبوسی که آزادگان وارد کشور شدند در میان خانواده های اسیران، انقلابیان و حتی کسانی که هیچ وابستگی به انقلاب نداشتند، سرور بزرگی ایجاد شد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اگر 8 سال دفاع مقدس را از لحاظ اعتقادی و توحیدی بررسی کنیم، همان‌طور که امام(ره) فرمودند، برکات فراوانی داشت تصریح کرد: جریان 8 سال دفاع مقدس برای تمام جهان مفید و مقدمه‌ای برای حاکمیت دین زمینه‌ساز ظهور بود و معنویت را در جامعه حاکم کرد.

آیت‌الله علم الهدی گفت: عده‌ای پس از جنگ به‌صورت ناخواسته به دنبال از بین بردن خاطرات جنگ بودند و جریان‌هایی با بهانه ضرورت پیشرفت اقتصادی و آبادانی پس از دفاع مقدس به دنبال فراموشاندن خاطرات دفاع مقدس بودند.

وی افزود: این افراد سعی در از بین بردن فضای جنگ و دفاع را داشتند و باعث از دست دادن ذخایر دفاع مقدس شدند اما جانبازان و آزادگان دو معجزه جریان دفاع مقدس بودند که اجازه ندادند این خاطرات و روحیه جهاد و ایثار از جامعه پاک شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه جریان آزادگان و جانبازان باعث احیای معیارها و ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان شدند، افزود: به لطف خدا امروز شاهد آن هستیم که ارزش‌های دفاع مقدس به نسل سوم و چهارم انقلاب نیز انتقال یافته است که این ارزش ها در مدافعین حرم نمود پیدا کرد.

آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: بسیاری از جانبازان هر روزشان یک شهادت است و آزادگان به خاطر سختی‌های روحی و جسمی که در دوران اسارت تحمل کرده‌اند چیزی از شهیدان کمتر ندارند.

وی با تأکید بر اینکه جانبازان و آزادگان باید از آثار و ارزش‌های انقلاب پایداری کنند، گفت: امروز سرنوشت نظام جمهوری اسلامی با همه مراقبت‌ها و تدابیر به دست کسانی افتاده که به دنبال از بین بردن آثار و ارزش‌ها هستند از این رو جانبازان و آزادگان نباید اجازه دهند این اتفاق بیفتد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در بین شما آزادگان شعارهایی از جمله «حتی در دست دشمن تن به مذاکره ذلت بار ندادیم» و «ما سیلی خوردیم تا انقلاب سیلی نخورد» را دیدم و اینکه عده‌ای این شعارها را در دست دارید نشان از این دارد که هنوز باید از ارزش‌های انقلاب پاسداری کنید.

آیت‌الله علم الهدی با بیان اینکه متأسفانه جریانی در کشور هنوز بر این اعتقاد است که برای حل مشکلات کشور باید به سراغ دشمن برویم و این افراد که از جریان قدرت و ثروت هستند از داخل انقلاب در حال سیلی زدن به انقلاب هستند.

وی اظهار کرد: جریان قدرت و ثروت به دنبال این هستند تا منکرات و فساد را به عنوان نشاط جوان و ارزش، جلوه و ترویج کنند که این حملات بدتر از حملات دشمن در 8 سال دفاع مقدس است و در این زمان شما باید از ارزش‌های انقلاب دفاع کنید.

انتهای پیام/