به گزارش صبح توس؛ حمید ملانوری شب گذشته در نشست مشترک با نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی استان خراسان رضوی که در جریان سیزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت سیاسی در یک منطقه صرفا به مباحث سیاسی مرتبط نیست و معتقدیم کسی که به عنوان یک مدیر سیاسی در استان یا شهرستان منصوب می شود، نماینده عالی دولت و حکومت بوده و تمامی مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و ....را باید مدنظر قرار دهد.
وی با بیان اینکه همه باید به توسعه کشور کمک کنیم، افزود: بعد از انقلاب با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بوده ایم اما در عین حال کارنامه نظام جمهوری اسلامی در حوزه های علم، فناوری، امنیت و بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی بسیار درخشان است.
وی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان از سوی امریکا گفت: به رغم همه فشارهای اقتصادی و مشکلات ایجاد شده برای برخی از قشرهای مردم، باید اذعان کنیم که اقتصاد کشور درحال مدیریت شدن است و بر اساس ارزیابی های بین المللی، ایران در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد.  
ملانوری تصریح کرد: امروز در مقابل جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن قرار داریم و در شرایط جنگ روانی مسائل به گونه ای القاء می شود که گاهی اوقات حتی فعالان سیاسی و نخبگان هم نمی توانند مسائل را به درستی تشخیص دهند؛ لذا نباید در این شرایط کاری کنیم که دائما به ناکارآمدی دولت و نظام جمهوری اسلامی دامن زده شود.
وی گفت: همه ما در اردوگاه نظام و زیرپرچم جمهوری اسلامی فعالیت می کنیم و باید در راستای اهداف ترسیم شده گام برداریم. ما نمی گوییم سوء مدیریت و فساد اقتصادی در کشور وجود ندارد اما باید توجه داشت که دشمن برای بی اعتماد کردن مردم به نظام جمهوری اسلامی و القای ناکارآمدی دولت و دیگر خدمت گذاران تمام توان خود را به کار گرفته است. نباید اتفاقات کوچک در این زمینه ها در فضای عمومی کشور بزرگ و غیر واقعی جلوه داده شود .
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه احزاب سیاسی جایگاه نخبگان و با استعدادترین و باانگیزه ترین افراد است، تصریح کرد: بدون شک همه گروه های سیاسی و احزاب به رغم داشتن گرایش های مختلف، با تکیه بر اصل مردم سالاری، به دنبال توسعه کشور، ایجاد جامعه آرمانی و خدمت به مردم هستند.
وی گفت: اسفندماه سال ۹۶ منشور گفت‌وگوی سیاسی از سوی وزیر محترم کشور ابلاغ شده است که بر اساس آن باید خانه احزاب در استان ها شکل گیرد و خوشبختانه تا به امروز در ۱۷ استان کشور این مهم تحقق یافته است.
ملانوری با تاکید بر اینکه به استانداران محترم تاکید شده است در راه اندازی خانه های احزاب مشارکت و مساعدت داشته باشند، خاطرنشان کرد تاکنون تمام ۱۷ خانه احزاب در استانها در ساختمانهای تخصیص یافته از سوی دولت مستقر شده اند و با کمک دولت تجهیز گردیده اند.
ملانوری در پایان، زمینه سازی برای مشارکت حداکثری و عاقلانه مردم در انتخابات را از جمله اقدامات مورد انتظار از سوی فعالان سیاسی بر شمرد و ابراز امیدواری کرد با اقدامات به موقع و موثر شاهد خلق یک حماسه سیاسی دیگر در اسفندماه سالجاری و شکل گیری یک مجلس قوی و کار آمد و یاس و نومیدی دشمنان ایران اسلامی باشیم.
در ابتدای این نشست، نمایندگان برخی تشکل ها و احزاب سیاسی استان خراسان رضوی به بیان نقطه نظرات خود درباره مسائل مختلف کشور به ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداختند.

انتهای پیام/