به گزارش صبح توس؛ سردار علی فدوی ظهر امروز در آئین اختتامیه تقدیر از فعالان اربعین‌حسینی در تالار قدس حرم رضوی اظهار کرد: مصیبت‌های بسیاری بر اهل بیت(ع) وارد شده تا مسلمانان این حلاوت و شیرینی امروز را حس کنند و در گذشته از نجف و کربلا پیاده به اربعین می‌رفتند اما تعداد آن‌ها بسیار اندک بود و افراد کمی به این توفیق دست می‌یافتند، همچنین بخش بزرگی از آن‌ها را علما تشکیل داده بودند.

وی با بیان اینکه اربعین هرسال جلوه‌های متفاوت با جلوه‌های سال قبل پیدا می‌کند، افزود: در ماجرای امام حسین(ع) باید سهم خود را دریابیم و به وظایف آخرتی خود عمل کنیم، در امور دنیوی نیز باید تکالیف خود را بر عهده بگیریم.

سردار فدوی اظهار کرد: باید با تمایل خود به این جمعیت عظیم وارد و خدمت خود را در اربعین به‌جا آوریم، ذهن‌ها می‌توانند زیبایی اربعین را تصور کنند و نداهای اربعین؛ دل‌ها را زیر و رو می‌کند.

وی افزود: تمامی دلدادگان امام حسین(ع) و مسلمانان پیاده‌‌ به سوی اربعین، جلوه‌های اقتدار و بزرگی و ابتکار عمل بیشتری نسبت به سال گذشته بروز دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینک در طول تاریخ چنین وحدتی یافت نشده است اظهار کرد: در حال حاضر دشمنان به ستیز برخاستند اما هنوز به نتیجه نرسیدند.

سر در راه امام حسین(ع) گذاشتن‌ها، منشأ ولایت و جاودانگی است

وی افزود: سر در راه امام حسین(ع) گذاشتن‌ها، منشأ ولایت و جاودانگی است، شرط‌های مشخص شده خداوند در قرآن ما را به جایگاه رفیع‌تری می‌رساند و امروز همه دنیا از اقتدار مسلمانان خبر دارد.

سردار فدوی با بیان اینکه دشمنان دلیل اقتدار ما را نمی‌دانند چرا که آن‌ها تنها عوامل دنیوی و مادی را ابزار پیشرفت می‌دانند تصریح کرد: وعده الهی حق است و هیچ تخلفی در آن راه ندارد، برای هرکدام از وعده‌ها شروطی تعیین شده که در صورت عمل به آن‌ها می‌توان به وعده‌ها دست یافت و به فرموده امام(ره) ما مکلف به انجام تکلیف هستیم.

وی افزود: ما در میان عظمت‌های انقلاب اسلامی هستیم و بزرگی آن را حس نمی‌کنیم اما سایرین از عظمت آن خبر دارند و حتی در ذهن خود نمی‌توانند بر مسلمانان چیره شوند، این پیشرفت در چند ماه اخیر بسیار چشمگیر بود و در حال کسب نتیجه‌های مطلوبی هستیم.

دشمنان به عدم توانایی خود در ارتباط با پیروزی در مقابل انقلاب اسلامی پی بردند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ضمن تأکید بر تلاش سخت برای انجام کار خاطرنشان کرد: ما در این راه سخت پیروز شدیم و به عنوان مرکز انقلاب اسلامی فعال هستیم، دشمنان انقلاب اسلامی به عدم توانایی خود در ارتباط با پیروزی در مقابل انقلاب اسلامی پی بردند و سراغ سایر گروه‌ها در یمن، عراق و سوریه رفتند.

وی با اشاره به این مطلب که دشمنان به دنبال این هستند که جلوه حسینی بروز پیدا نکند، به دنبال خنثی‌سازی هستند افزود: به گفته رئیس‌جمهور آمریکا، آن‌ها با وجود اتحاد با بالغ بر 100 کشور در ارتباط با مقابله با ایران اسلامی اقتدار ندارند، آن‌ها قصد ایجاد تحول در سوریه را داشتند اما نتوانستند، دلیل آن عدم تمایل ایرانیان به این امر بود.

سردار فدوی گفت: در سخت‌ترین امور بهترین نتیجه را کسب کردیم، در تمامی موضوعات باید همین مسیر و روند کنونی را پیش ببریم، ما در سخت‌ترین امور موفق می‌شویم و هر میزان که به دستورات خداوند عمل کنیم به وعده‌های الهی دست می‌یابیم، در این راه دلدادگان امام جلودار هستند.

وی افزود: دشمنان اسلام هوشیار هستند و تمرکز خود را بر امور مسلمانان می‌گذارند، با این امر قادر به خواندن ذهن و از نقشه‌های ما باخبر می‌شوند، اما در نهایت طبق فرمایش الهی، شیطان هیچ‌ سلطه‌ای ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: جلوداری در برابر شیطان، برعهده تقوا است که باید آن را حفظ کنیم، در صورت عمل‌کردن به تنها یکی از وسوسه‌های شیطان از بزرگی تقوای ما کاسته می‌شود.

وی افزود: هشت سال جنگ میان ایران و دشمنان برقرار بود و خبیثان نقشه‌های خود را اجرایی کردند، در آن زمان نمی‌توانستیم عراقی و آمریکایی را از یکدیگر تشخیص دهیم.

امنیت اربعین را امام حسین(ع) برقرار می‌کند

سردار فدوی تصریح کرد: با مراقبت از تمامی اصول تعیین شده می‌توانیم این عنایت از سوی خداوند را پایدار کنیم، قوت، حقانیت و برکت انقلاب اسلامی ملت را زیر پوشش خود قرار می‌دهد..

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد توان و تدارک برای مقابله با ما هستند در حالی که ما باید آن‌ها را ناامید سازیم افزود: باید اربعینی باشکوه‌تر از سال‌های قبل نصیب‌مان شود و تمامی مسلمانان در اربعین ذلت دشمنان را ببینند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: مسلماً امنیت اربعین را امام حسین(ع) برقرار می‌کند چراکه امام حسین میزبان همه میهمانان است.

وی افزود: هرروز  توانمندی جبهه انقلاب و امام حسین(ع) برای امنیت بیشتر، از قبل متفاوت است و در این راه از هر چه در اختیار دارد استفاده می‌کند.

انتهای پیام/