به گزارش صبح توس؛ حجت السلام جواد غلامی صبح جمعه در جمع نمازگزاران جمعه شهر خرو در  مصلای نمازجمعه خرو اظهار کرد: گرامیداشت غدیر که عید الله اکبر است یکی از کارهایی است که انسان های با تقوا باید انجام دهند.

وی افزود: اگر مقایسه ای بین روز عاشورا و عید غدیر انجام گیرد در می یابیم که برای عید غدیر کم کاری کرده ایم.

امام جمعه شهر خرو تاکید کرد: در بزرگداشت غدیر خم باید همت بیشتری داشته باشیم و اعتماد به اهل بیت را بیشتر کنیم و‌ به ضمانتی که امیرالمومنین فرموده است اعتماد کنیم.

وی با اشاره به ایام بازگشت آزادگان به کشور بیان کرد: بعد از اینکه امام بزرگوار آتش بس و قطعنامه را پذیرفت نگرانی شان برای آزادگان بود که اسیر بعثی ها بودند و خداوند مسیر را فراهم کرد که صدام با دیوانگی با عربستان و کویت درگیر شد و مجبور به آزادی اسرای ایرانی شد.

غلامی ابراز کرد: ما منتظر آن هستیم فرجی در برجام رخ دهد و آثارش نمایان شود و امروز مسئولین ما بدنبال ظرفیت های داخلی هستند، این نشان دهنده آن است که اگر برجام اولش تلخ بود امروز به یک فرصت تبدیل شده است.

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد تصریح کرد: نزدیک ترین شخص در ایران به آمریكایی ها مصدق بود و بدترین رفتار را هم با مصدق انجام دادند و او تا سال ۱۳۳۹ زنده بود که از عرصه سیاست کنار گذاشته شده بود و تحرکی نداشت و این نتیجه اعتماد به آمریکایی ها بود.

وی گفت: بالاترین مقام، مقام ولایت است و از این مقام بالاتر نیست و امیرالمومنین منصوب به این ولایت شده است و روز غدیر روز یأس و ناامیدی کفار است.

امام جمعه شهر خرو با اشاره به وضعیت کارگران کارخانه پاژ اظهار کرد: متاسفانه از سوی فرماندار شهرستان حرکتی صورت نگرفته است و در آخرین جلسه ای که در مشهد برگزار شد فرماندار نیشابور کتبا نه اما شفاها قبول کرده است که کارگران این کارخانه بیکار نخواهند بود و ما این ها را به کار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: امروز خبری از جناب فرماندار نیست و ما باز هم تذکر به استاندار و فرماندار نیشابور می دهیم که این کارگران نباید بیکار باشند بخاطر اینکه مردم خرو ۲ سال بوی بد این کارخانه را تحمل کردند تا کارگران این کارخانه به سر کار بروند و امروز متاسفانه خبری از حرف های گفته شده نیست‌.

غلامی تاکید کرد: مردم خروکوتاه نخواهند آمد و قطعا پیگیری خواهیم کرد و پیگیری تا صاحب شغل داشتن این کارگران ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/