به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان ضمن گرامیداشت دهه ولایت و اعیاد قربان و غدیر گفت:  فعالیت های جهادی، برخاسته از ایمان و ضمیر معنوی جهادگران است و یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری در موضوع فعالیت های جهادی به آن تاکید دارد، مساله خودسازی و دل کندن از بهره های شخصی است که منجر به کار بزرگی چون منفعت رسانی به دیگران می شود.

وی با بیان اینکه گذشتن از خود و نفع رسانی به دیگران در فعالیت های جهادی مصداق ایثارگری و از خودگذشتگی بوده و منجر به تقویت اراده، کسب رضایت الهی و  توسعه فکر و اندیشه می شود، افزود: افراد خوب و مومن جامعه به خوبی از عهده این کارهای بزرگ و جهادی بر می آیند و این حرکت عظیم جوانان در فعالیت های جهادی به همه ثابت می کند که می توان با دستان خالی اما با تکیه بر خدا کارهای بزرگی انجام داد.

وی فعالیت های جهادی جوانان در قوچان را بسیار چشمگیر دانست و ادامه داد: در این شهرستان هرکجا که اعلام نیاز می شود، جوانان با تمام توان برای کمک و اقدامات جهادی حرکت می کنند.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه کار جهادی می بایست همگانی شود زیرا قرار نیست فقط عده ای خاص فعالیت های جهادی را انجام دهند، تصریح کرد: همگانی شدن فعالیت های جهادی یکی از منویانت رهبر انقلاب بوده و معتقدیم تبلیغ این اعمال خوب و جهادی و تشویق مردم می تواند منجر به همگانی شدن اقدامات جهادی شود.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه فعالیت های جهادی الگوی بسیار خوبی برای کمک به نیازمندان،  حمایت از مظلومین و همچنین پیشرفت در سایر بخش ها است، تاکید کرد: در صنعت دفاعی اگر شاهد پیشرفت هستیم به واسطه فعالیت های جهادی بوده است و همچنین آزادسازی نفتکش ایرانی در جبل الطارق با فعالیت جهادی مسئولین محقق شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با تاکیذ بر این نکته که مبارزه با فساد می بایست بصورت جدی پیگیر شود، خاطر نشان کرد: تحقق عدالت در گرو مبارزه با فساد است زیرا شاخصه اصلی فساد، ایجاد اختلال در توسعه و پیشرفت جامعه است و از سویی در بیانیه گام دوم انقلاب، چهارمین بندی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده تحقق عدالت و مبارزه با فساد است.

وی با بیان اینکه باید از قوه قضادیه که با تمام توان به میدان مبارزه به فساد آمده، تشکر کرد، بیان داشت: استمرار مبارزه با مفسدین، ایستادگی همه جانبه در برابر فساد و پرهیز از برخوردهای گزینشی از مهمترین نکات قابل تامل در مبارزه با فساد است.

امام جمعه قوچان با اشاره به این نکته که اختلافات موجود میان برخی از کشورهای اسلامی باید با همکاری کشورهای اسلامی رفع شود و نباید به آمریکا و رژیم اشغالگر قدس اجازه داد که معامله قرن را اجرایی کنند، گفت: تحقق معامله قرن، ضربه سختی به هویت کشورهای اسلامی خواهد زد و منجر به له شدن فلسطین مظلوم خواهد شد و از سویی آسیب به اقتصاد جامعه و کشورهای اسلامی، غارت منابع کشورهای اسلامی، گسترش ظلم و بدعهدی میان کشورهای جهان از عواقب تحقق معامله قرن است

وی ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد یادآور شد: بیداری ضمیر انسان ها، همدلی و دلسوزی در مسائل جامعه، گسترش عدالت، آبادانی شهر و ... از مسجد آغاز می شود و می بایست با توان بیشتری در مسائل مربوط به مسجد فعالیت کرد.

خطیب نماز جمعه قوچان در پایان با اشاره به سه برنامه فرهنگی پیش بینی شده در دهه ولایت بیان کرد: با دست خالی و همکاری ادارات و ارگان ها، مراسم تجلیل از حافظان و قاریان قرآن روز شنبه برگزار خواهد شد و حجت الاسلام طباطبائی مهمان ویژه این برنامه خواهند بود، همچنین بازخوانی واقعه غدیر روز دوشنبه در پارک نشاط برگزار و یادواره شهدای سادات شهرستان در شب عید غدیر و با حضور تمام سادات شهرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/