به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به دیدار جمعی از گروه های جهادی با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از گروه های جهادی جوان در دهم مرداد، 9 نکته را به این جوانان توصیه کردند و در این دیدار فرمودند که کار شما با ارزش است که سپاس امسال من آن را ادا نمی کند و سپاس خداوند نصیبتان باد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار خواستار همگانی شدن شعار خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت شدند، تشریح کرد: در این راستا دوازده هزار گروه جهادی در کشور در قالب بسیج سازندگی و گروه های جهادی و بسیج جهادی تلاش می کنند.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین با تاکید بر اینکه گروه های جهادی دست بر روی کمک به افرادی گذاشته اند که واقعا نیازمند کمک و یاری هستند، بیان کرد: خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت مبنای حرکت جهاد خدمت رسانی است که در بخش های مختلف کشور با رعایت مقررات صورت می گیرد.

آزادگان با صبر و استقامت خود هیمنه حزب بعث را در هم شکستند
وی در ادامه با بیان اینکه 26 مرداد 69 سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است، تاکید کرد: آزادگان با صبر و استقامت و پایداری در برابر جنگ همه تمام عیار عقیدتی دشمن، هیمنه حزب بعث را در هم شکستند.

حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه آزادگان وفاداری خود را به آرمان ها انقلاب، حضرت امام (ره) و خط سرخ ولایت ثابت کردند، افزود: بازگشت این غیور مردان به خصوص سید آزادگان شهید ابوترابی را گرامی می داریم.


غدیر شناسنامه و هویت شیعه و امامت است / ولایت فقیه دنباله ولایت در غدیر خم است
وی ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم با بیان اینکه در جهت اهمیت غدیرخم، آیاتی در قرآن مجید نازل و احادیث فراوانی از اهل بیت نقل شده است، اظهار کرد: یکی از مسائل عقیدتی که در منظومه فکری شیعه مثل خورشید می درخشد و بالندگی و طراوت شیعه مدیون آن است اعتقاد به ولایت است.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه در طول تاریخ اسلام برای تثبیت این مسئله امامت و ولایت مجاهدهای زیادی انجام گرفته و خون های زیادی بر زمین ریخته است، ابراز کرد: از روزی که حضرت علی (ع) به ناحق کنار گذاشته شد مظلومیت شیعه آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه در فرهنگ تشیع امامت از اصول دین و غدیر نیز شناسنامه و هویت شیعه و امامت است، تصریح کرد: این مسئله آنقدر مهم است که پیامبر در حدیثی خطاب به حضرت علی (ع) فرمودند که اگر آنچه درباره امامت تو که به من ابلاغ شده بود را اعلام نمی داشتند عمل من کامل نمی شد.

ناهیدی در پایان با بیان اینکه ولایت فقیه دنباله ولایت در غدیر خم و درسی است که از آنجا صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ولایت فقیه باید جدی گرفته شود و همه تبعیت از مقام ولایت را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/