به گزارش صبح توس؛ مهدی چمران عضو سابق شورای شهر تهران شب گذشته در گردهمایی گام دوم انقلاب که در مسجد جامع تربت حیدریه برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین چالش امروز دنیای سرمایه داری و نظام سلطه با انقلاب اسلامی ایران بر سر موضوع ولایت و امامت جامعه اسلامی است، یعنی رهبری مسلمین را باید فردی به دست بگیرد که به سلسله ولایت و امامت متصل باشد.

 

وی تصریح کرد: این بدان معناست که امامت جامعه اسلامی بر اساس تفکرات الهی این زعامت را به عهده می گیرد نه اینکه هرکس بیشتر پول خرج کند و با راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی مردم را بیشتر فریب دهد پرچمدار جامعه باشد.

 

چمران خاطرنشان کرد: هر انقلابی بر سه پایه ایدئولوژی رهبری و امکانات و منابع استوار است و همه انقلابهای دنیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

 

عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: البته تفاوت انقلاب اسلامی ایران نیز با سایر انقلابهای دنیا هم بر همین سه اصل است که در مرحله اول ایدئولوژی انقلاب اسلامی بر اساس مکتب دین مبین اسلام است و مردم آن قبل از پیروزی و بعد از آن شعار استقلال آزادی و حکومت اسلامی را سر می دادند.

 

چمران دومین شاخصه متمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلابهای دنیا را رهبری آن عنوان کرد و افزود: همه انقلابهای دنیا اعم از کمونیست و مارکسیست دارای رهبرانی قوی و توانمند بودند اما انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل (ره) فردی الهی و فقیه جامع الشرایط و بر مبنای دیدگاه اسلام عمل می کرد.

 

وی به سومین اصل اشاره کرد و گفت: سومین اصل انقلاب سلاح و امکانات و تجهیزات است که سلاح ملت ایران شهادت و روحیه شهادت طلبی بود و در شرایطی که همه شرق و غرب در دوران دفاع مقدس جمع شدند تا درخت نوپای انقلاب اسلامی را ریشه‌کن کنند ملت ایران با همین سلاح شهادت‌طلبی پیروز میدان شد.

 

چمران اظهار کرد: امروز به برکت رهبری داعیانه امام خامنه ای انقلاب اسلامی ایران به جایگاهی رسبده که دشمنان از آن در هراسند و دائم در پی کاهش نفوذ این تفکر در سراسر جهان هستند.

 

وی گفت: امروز به جایگاهی رسیدیم که پیشرفته ترین پهباد دنیا کع برای آن ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شده توسط سامانه بومی سوم خرداد سرنگون می شود و این یعنی ما می تواتیم را در دوران تحریم به منصه ظهور و بروز برسانیم.

 

چمران افزود: روزی رژیم غاصب صهیونیستی شعار نیل تا فرات را مطرح می‌کرد اما امروز به حفظ وضع موجود بسنده کرده و حتی دور خود را دیوار کشیده است.

انتهای پیام/