به گزارش صبح توس؛ به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز در حاشیه دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی در جمع خبرنگاران گفت: توافق اولیه را برای مرز خسروی داشتیم و در سفر  روز شنبه وزیر عراق به کشور، این مسئله جزو مباحث اصلی است و امیدواریم به توافق برسیم.

وزیر کشور با بیان اینکه پاسپورت هویت هر فردی است که باید همه داشته باشند، اظهار کرد: با هماهنگی‌هایی که داشتیم مردم کشورمان بعد از دهه محرم تا آخر صفر بدون روادید می‌توانند به زیارت بروند، اما این به معنای عدم نظارت بر تردد نیست و حتما متناسب با ظرفیت‌ها که در سال جاری بیشتر هم شده، اقدامات صورت می‌گیرد.

وی در خصوص امنیت و مسائل مربوط به مرزها تاکید کرد: مرزها از هر نظری چون خدمات، امکانات و پشتیبانی آمادگی لازم را دارند و مشکل خاصی نداریم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه عراق در این زمینه ورود زائران به این کشور بسیار همکاری کرده است، متذکر شد: انصافا در این چند سال همکاری خوبی داشتند و قطعا بدون همکاری آنها نمی‌توانستیم بیش از 2 میلیون نفر زائر را به آن کشور راهی کنیم، در حوزه‌های دیپلماسی، گذرنامه و خدمات همکاری‌های خوبی صورت گرفته است.

وزیر کشور افزود: هم نمایندگان و همکاران ما به عراق سفر کردند و هم وزیر آن کشور به ایران می‌آید و صحبت‌ها درراستای تامین و گسترش همکاری‌ها است.

انتهای پیام/