حسن سروری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص پروژه های آموزشی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: پروژه های آموزشی جز با همت خیرین ساخته نمی شود چون دولت توانایی ساخت این تعداد مدرسه را ندارد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: شهرستان خلیل آباد با بیش از 50 هزار جمعیت حدود 100 مدرسه باید داشته باشد و به مرور مدارسی که ساخته می شود مدارس دیگر نیز فرسوده می شود.

معاون آموزش و پرورش خلیل آباد با بیان اینکه تکریم خیرین نیز از جمله وظایف آموزش و پرورش است، تصریح کرد: حدود 24 پروژه آموزشی در شهر خلیل آباد و روستاهای سعدالدین، جعفرآباد، تکمار، مهدی آباد، ارغا، جابوز، مزده، نصرآباد و... در دست اقدام داریم که قسمتی از این پروژه ها معمولاً خیر ساز است.

وی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش خلیل آباد علاوه بر طرح برکت با دو موسسه خیرین مدرسه ساز همکاری دارد و پروژه های آموزشی نیز به این موسسه ها واگذار می شود، اذعان کرد: هدف ما این است که در آینده مدارسی ایمن و زیبا و در خور شأن همکاران و دانش آموزان برای جامعه تعلیم و تربیت فراهم کنیم و این نیازمند یاری و کمک خیرین است.

سروری با اشاره به اینکه 30 درصد مدارس خلیل آباد تخریبی است و ساخت این میزان مدرسه نیازمند همت خیرین مدرسه است، عنوان کرد: به ارزش 6 میلیارد تومان تفاهم نامه ساخت مدرسه در شهرستان خلیل آباد از ابتدای سال تحصیلی با خیرین مدرسه ساز امضاء شده است.

وی با بیان اینکه انجمن های مدارس و والدین نیز حدود یک میلیارد ریال به مدارس سطح شهرستان کمک کرده است، تشریح کرد: طی یک ماه گذشته، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان خلیل آباد با حضور مدرسه سازان و واقفان زمین برای ساخت مدرسه برگزار شد.

انتهای پیام/