وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به اقدامات انجام شده در روز عید قربان، اظهار داشت: با همکاری و هماهنگی که با شهرداری خلیل آباد شد، کشتارگاه دام شهرستان در روز عید قربان برای عموم باز و کلیه خدمات در این مرکز اعم از سلاخی، بازرسی و... به صورت رایگاه به خیرین خداجو ارائه شد.

وی با بیان اینکه در محل کشتارگاه علاوه بر کارشناسان دامپزشکی به عنوان ناضر بهداشتی، ناظر ذبح شرعی نیز حضور داشت، خاطرنشان کرد: شبکه دامپزشکی شهرستان علاوه بر حضور یک اکیپ ثابت در کشتارگاه، یک اکیپ ثابت در محل شبکه دامپزشکی و یک اکیپ سیار در داخل شهر خلیل آباد کار خدمت رسانی به متقاضیان را عهده دار بود.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد با تاکید بر اینکه در مجموع دو دکتر دامپزشک، دو کارشناس و یک روحانی در تیم کارشناسی شبکه دامپزشکی حضور داشتند، تصریح کرد: کارشناس این شبکه علاوه بر بازرسی گوشت استحصالی، دام های قربانی را قبل از کشتار به صورت بالینی معاینه و در صورت وجود هر گونه بیماری از کشتار آنها جلوگیری به عمل می آورد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در این روز در بازرسی های صورت گرفته، تعداد 41 رأس دام سبک و 2 رأس دام سنگین مورد نظارت قرار گرفته است، اذعان کرد:  اداره دامپزشکی شهرستان با اطلاع رسانی گسترده که به مراکز و موسسات خیریه به منظور انتقال دام کشتاری به کشتارگاه انجام داد، در جهت ارتقاء کیفیت گوشت استحصالی  تلاش خود را انجام داد.

احمدی همچنین در پایان با بیان اینکه ذبح دام در معابر عمومی و منزل علاوه بر خطرات ابتلا به بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان نظیر تب کریمه کنگو ، تب مالت و... آلودگی محیط زیست و ایجاد مشکلات روحی و روانی به دنبال دارد، عنوان کرد: برگزاری کلاس های آموزشی، نشست کمیته بیماری های مشترک و ... از جمله اقداماتی بود که قبل از عید قربان در جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم در خصوص کشتار غیر مجاز دام انجام شد.

انتهای پیام/