به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی شب گذشته در مراسم روز خبرنگار در مشهد که به همت بسیج رسانه برگزار شده بود گفت: در شرایطی که امروز با هجمه‌های گوناگون رو به رو هستیم خبرنگاران علاوه بر شفافیت سازی و آگاه سازی مردم باید صداقت را نیز رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی که پس از تهران دارای بیشترین تعداد رسانه و خبرنگار نقش ویژه ای در این عرصه بر عهده دارد افزود: کشور در شرایط کنونی با هجمه های گوناگون، توطئه های دشمنان رو به رو است و خبرنگاران رسالت سنگینی در قبال روشنگری جامعه دارند.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: مسئولیت خبرنگاران سنگین است و نیاز است به تبلیغ وحدت رویه در اداره استان بپردازند و نیاز است که اشکالات در راستای تصحیح ان گفته شود.

وی ضمن تأکید بر نهادینه سازی خبرنگاری اسلامی افزود: سیاست ما در مواجهه با معترضان منصف به هیچ وجه روش قهرآمیز نبوده است چرا که مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند.

رزم حسینی تصریح کرد: بخشی از مطالبات مردمی به دلیل ناکارآمدی اداره ها و سازمان‌هاست و ما دارای حکومتی مردم پایه هستیم که باید در جهت اقناع و رفع مشکل معترضان حرکت کنیم.

وی افزود: باید خبرنگاران مطلع شوند و برنامه های استان توسط این قشر نقد شوند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد:جامعه امروز نیازمند این است که گاه مردم با طنز مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند و بخشی از اشکالات مردم به دلیل ناکارآمدی دستگاه های اداری است.

وی افزود: خراسان رضوی می تواند استان نمونه در اداره امورات استان باشد و باید با هر سلیقه ای در راستای پیشرفت استان همدل باشیم.

 

بازار فرهنگ و رسانه در مشهد افتتاح خواهد شد

جعفر مروارید، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: رسالت خبرنگار بیان حقیقت و یادآوری تعهدات اخلاقی است که گونه ای جهاد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه رسانه تنها تریبون منعکس کننده وقایع نیست افزود: یک نهاد خردورز، دانش بنیان، دیالوگ و ارزش آفرین است که میراث فرهنگی نسل گذشته را در پروسه فرهنگ پذیری به جوانان منتقل می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نقش رسانه را ایجاد مرجعیت فکری و نقش دولت را تثبیت این مرجعیت دانست و اظهار کرد: ارتباط دولت و رسانه ارتباط دو سویه مبتنی بر نقد همدلانه و سازنده است.

وی افزود: رسانه های  مشهد باید یک رسانه جهانی و بر اساس آموزه امام رضا(ع) دارای دامنه انسانیت است و بیان کننده زیبایی های کلام اهل بیت(ع) است.

مروارید تصریح کرد: نقش رسانه ها در مشهد در ایجاد همگرایی فرهنگی میان کشورهای مسلمان و معرفی سبک زندگی اسلامی بی‌بدیل است.

وی افزود: ظرفیت های جوان چراغ روشن گر آینده است و پیشبرد برنامه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی نیازمند ایجاد گفتمان و فرهنگ سازی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیازمند تحول از نگاه اقتصاد نفت محور و دیوان سالار به اقتصاد دانش محور هستیم خاطرنشان کرد: دهه آینده جهان دهه فضای مجازی است و در این عرصه نیز رسانه ها می توانند با تولید فناورانه، پیشرو باشند.

وی افزود: گذرهای فرهنگ و هنر و نخستین بازار فرهنگ و رسانه در مشهد افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/