به گزارش صبح توس؛ آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی احداث کتابخانه عمومی شهر فرهادگرد فریمان با حضور سید احسان قاضی زاده هاشمی،نماینده مردم شهرستانهای فریمان،سرخس و بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی؛عباسعلی صفایی،فرماندار فریمان و حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای فریمان،سرخس و بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به سابقه و قدمت شهر فرهادگرد گفت: فرهادگرد یک شهر فرهنگی و تاریخی با قدمت و سابقه زیاد است و  کتابخانه به عنوان یک نهاد فرهنگی از نیازهای ضروری این شهر است.

سید احسان قاضی زاده هاشمی ادامه داد: باید تلاش کنیم با تسریع در روند احداث کتابخانه و آغاز خدمات رسانی فرهنگی کتابخانه یک کار جهادی را در حوزه فرهنگی رقم بزنیم.

وی تلاش در جهت تجهیز کتابخانه را مورد توجه قرار داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت:کتابخانه ها درحال حاضر فقط مکانی برای امانت و برگشت کتاب نیست و  به عنوان یک فرهنگسرای اجتماعی نقشی موثر در ایجاد شادابی و نشاط و کاهش آسیبهای اجتماعی دارند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد:برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله خوانش و معرفی کتاب، برگزاری نشستهای کتاب خوان، کلاسهای آموزشی برای تمامی اقشار و گروههای مخاطب و حضور در محافل فرهنگی شهرستان از کتابخانه ها کارکردی تاثیرگذار بر ساختار اجتماعی شهر ساخته است.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم کلنگ زنی و شروع احداث کتابخانه عمومی در شهر فرهادگرد حرکتی جهادی برای تلاش در جهت احداث سریع کتابخانه و خدمات دهی فرهنگی این کتابخانه است.

شهردار فرهادگرد نیز دراین مراسم با اشاره به دیدگاه فرهنگی شورای اسلامی و شهرداری فرهادگرد از عزم جدی شورا و شهرداری برای ساخت سریع کتابخانه خبر داد.
حمید کهنسال ادامه داد: امیدواریم با تلاش عمومی و همت تمامی دستگاههای اجرایی، به زودی شاهد افتتاح کتابخانه عمومی فرهادگرد باشیم.

  در ادامه این مراسم کلنگ اغاز عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی شهر فرهادگرد به زمین زده شد.

شایان ذکر است  زمین کتابخانه شهر فرهادگرد به مساحت 700 مترمربع و زیر بنای280 متر توسط شهرداری و شورای اسلامی  فرهادگرد واگذار شده است و عملیات ساخت کتابخانه با پیش بینی بودجه 3میلیارد و 780میلیون ریالی به کارفرمایی اداره راه و شهرسازی فریمان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/