به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در رابطه به حضور وزیر آموزش‌وپرورش سابق در نیشابور و قول ضمنی مبنی بر ایجاد مرکز تربیت معلم در اردوگاه شهید رجایی نیشابور گفت: هر تعهدی که وزیر سابق آموزش‌وپرورش داده باشد ما وظیفه پیگیری آن را داریم.

وی در خصوص سهمیه‌های کنکور سراسری گفت: درباره دانش آموزان عشایری رویکرد عدالت ترجیحی است، چون این‌ها در محرومیت مضاعف تاریخی بوده‌اند پیگیر سهمیه آن‌ها هستیم، باید تلاش کنیم با توجه به نیازهای شغلی مناطق عشایری سهمیه‌ای بگیریم و امیدواریم موفق باشیم.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خاطر نشان کرد: دیگر سهمیه‌ها مربوط به وزارت علوم است و باید از وزارت علوم بپرسید.

وی با اشاره به معلم‌های حق‌التدریس بیان داشت: امسال بین 10 تا 13 هزار نفر از افراد حق‌التدریس جذب خواهد شد و مابقی در طی برنامه ششم بر اساس نیاز جذب خواهد شد.

حسینی با اشاره به مطالبات معلم‌ها تأکید کرد: مطالبات معلم‌ها مربوط به امروز و دیروز نیست از سالیان سال به همین نحو پشت سر هم در زمان‌های مختلف تل انبار شده و در بسیاری موارد پرداخت نشده است، این موضوع الآن انبوهی از مطالبات گاهی تا 200 هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش اظهار داشت: اعتقاد داریم نظام جمهوری اسلامی ایران برای یک بار باید همه این مطالبات را صفر کند، این‌ها هدیه نیست بلکه حق فرهنگیان است ولی به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای بعد از انقلاب پرداخت نشده و این حق درستی است که معلم‌ها مطالبه می‌کنند، ما نیز تیمی را گذاشته‌ایم و مرتب این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی تأکید کرد: باید بپذیریم شرایط کشور بسیار سخت است و منابع اعتباری محدود است، جنگ و تحریم‌های نظام سلطه جهانی علیه ایران که پیاده کرده است باید به‌زودی از این مراحل بگذریم و در همین بازه نیز برای احقاق حق مردم تلاش کنیم.

حسینی با اشاره به قول پیگیری ایجاد مرکز رفاهی در اردوگاه شهید رجایی نیشابور بیان داشت: طرح اردوگاه شهید رجایی باید توسط نماینده نیشابور و مسئولین آموزش‌وپرورش نوشته و به ما ارائه شود و ما از منابع خودمان این طرح را پیگیری و اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به مزایا و اهمیت آن خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه نیشابور در مسی زائرین امام رضا (ع) است در حقیقت این طرح خدمت به همه فرهنگیان کل کشور است.

انتهای پیام/