به گزارش صبح توس؛ هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان شامگاه یکشنبه در همایش کار و جوان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گفت: حضور جوانان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت بوده و می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی کار و زندگی را فلسفه وجودی انسان ها دانست و افزود: برگزاری اینگونه همایش ها می بایست در شهرستان افزایش یابد تا موجب افزایش نشاط اجتماعی در میان قشر جوان شود.

وی با بیان اینکه  شهرستان قوچان، مهد تمدن و هنر باید به دست جوان ها ساخته خواهد شد و نباید از دیگران انتظاری برای توسعه و پیشرفت قوچان داشته باشیم، ادامه داد: ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان در تمام حوزه ها به ویژه فرهنگی، هنری و... بسیار بالاست و باید خودمان و به ویژه جوانان آستین ها را بالا زده و در مسیر توسعه اقتصادی شهرستان گام برداریم.

رئیس شورای اداری قوچان تصریح کرد: فرهنگ و هنر نقش بسزایی در توسعه اقتصادی داشته و در بسیاری از شهرها فرهنگ و هنر به پایه های اقتصادی آن جامعه تبدیل شده است و حال باید از خود بپرسیم که چقدر از این ظرفیت ها برای توسعه شهر استفاده کرده ایم.

رجائی نیا با اشاره به عبور سالانه چندین میلیون مسافر از قوچان خاطر نشان کرد: سالانه بیش از 12 میلیون مسافر و زائر از این شهرستان عبور می کنند، حال باید بپرسیم آیا سهم قابل قبولی از این درآمد گردشگری را به خود اختصاص داده ایم یا خیر؟، از سویی آب و هوای معتدل و کم نظیر قوچان به خودی خود یک ظرفیت بزرگ گردشگری محسوب می شود و شرایط قوچان به لحاظ جغرافیایی و آب و هوایی با بسیاری از شهرهای همجوار متفاوت است و با توجه به همین دو ویژگی می توان اشتغالزائی بسیار خوبی در حوزه گردشگری داشته باشیم و نرخ بیکاری را در این شهرستان کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه جوانان و فرهیختگان می بایست از این شرایط کم نظیر برای توسعه و پیشرفت شهر استفاده کنند، تاکید کرد: اقتصاد اجتماع محور رویکرد جدید مدیریتی در شهرها محسوب می شود و پایین بودن بهره گیری از ظرفیت ها در روستاها یکی از اشکالات ما محسوب می شود که در حال اصلاح آن بوده و  گام هایی نیز برای استفاده از این ظرفیت های بزرگ اقتصادی  در برخی از روستاهای شهرستان برداشته شده است.

فرماندار قوچان با تاکید بر اینکه برگزاری های نمایشگاه های مهارت آموزی می‌تواند بیش از پیش مورد توجه جوانان قرار بگیرد، یادآور شد: در هفته ازدواج بیش از 50 برنامه اجرا شده است که در مقایسه با سال های گذشته از نظر کمی و کیفی تغییرات چشمگیری داشته است.

رجائی نیا در پایان با تاکید بر حضور جوانان در اجرای پروژه های بزرگ فرهنگی و اقتصادی گفت: در انجام پروژه های بزرگ می بایست به جوانان توجه بیشتری شود و اگر در انجام یک پروژه ای جوانان حضور داشته باشند به موفقیت آن بیشتر امیدوار خواهیم بود.

انتهای پیام/