به گزارش صبح توس؛ ما در جنگ حتی یک لحظه نیز پشیمان و نادم نیستیم چراکه به وظیفه خود در راستای عمل به آیات قرآن و احکام اسلام جامه عمل پوشانده‌ایم.

یکی از جریانات مبارز قبل از انقلاب اسلامی، مجاهدین خلق نام داشت که این جریان در دهه چهل شکل گرفت و گویی تفکر اسلامی داشت و لیکن جریان نفوذ، به سرکردگی افراد فاسدی چون رجوی وشهرام این جریان را به انحراف بود.

منافقین در صدد مصادره انقلاب

در ابتدای انقلاب مجاهدین خلق به‌شدت در صدد مصادره مبارزات، انقلاب بودند و تفکر کمونیستی داشتند.

صبر و روشنگری نیروهای انقلابی این جریان را رسوا کرد و در ابتدای سال 1360، رجوی سفری به پاریس داشت و پس از آن در سی‌ام خرداد اعلام جنگ مسلحانه کرد.

اشراف نهاد نوپای سپاه و شناسایی صدها خانه تیمی، این جریان را به هلاکت و رسوایی رساند و فردی مانند خیابانی به عنوان مرد شماره دو سازمان و سران ان ها نیز به پاریس فرار کردند.

همکاری منافقین با استخبارات عراق

با شروع جنگ تحمیلی، سازمان مجاهدین که حالا تبدیل به سازمان منافقین شده بود به عنوان ستون پنجم صدام فعالیت می‌کرد و بارها در همکاری با استخبارات عراق موجب لو رفتن عملیات‌های نظامی شد.

این گروهک در کشتار مردم بیگناه، در بمباران شهرها و مراکز نظامی همکاری قاطعی با ارتش عراق داشته است تا اینکه در سال 1365 این سازمان رسما به بغداد منتقل شد.

مزدوران ارتش عراق عموماً بعد از کربلای یک در منطقه مهران و ارتفاعات حضور داشتند و با اطلاهات کسب شده در دفاع مقدس متوجه عملیات قریب‌الوقوع دشمن شده بودیم.

اواخر خرداد منافقین در یک هماهنگی با ارتش عراق دست به عملیات سنگین، با کمک پشتیبانی آتش توپخانه ارتش عراق زدند و منطقه وسیعی را مهران و ارتفاعات جنگوله تا دوراهی اسلام‌آباد غرب را تصرف کردند.

«چهلچراغ» عامل ایجاد باور کاذب در منافقین

نام این عملیات را «چهلچراغ» گذاشتند و لذا این حرکت باعث شد باور کاذب در منافقین ایجاد شود و رجوی به این توهم برسد که نظام اسلامی دچار فروپاشی شده است.

در راستای همین برداشت غلط، رجوی کل سازمان را فراخوان داده و در عراق نیز سازماندهی می‌کند و از طرفی پذیرش قطع نامه 598 که عراق و دشمنان ملت ایران را غافلگیر کرده بود موجب شد که عراق نیز برای جبران شکست‌های گذشته برای این عملیات و جریان هزینه‌های سنینی داشته باشد و به نوعی دست به قمار نظامی بزند.

سازمان منافقین با این عملیات وارد کارزار بی‌بازگشت شد و ارتش عراق نیز به همین علت سازمان منافقین را به پیشرفته‌ترین سلاح‌های روز دنیا اعم از تانک ها و خودروهای زرهی مجهز کرد.

از طرفی ارتش عراق با آتش توپخانه و نیروی هوایی خود از این عملیات حمایت می‌کرد و سعی داشتند جنگ را به بن‌بست برسانند.

دشمن می دانست ما در این زمان دچار کمبود نیرو هستیم و سطح اطلاعات ما از دشمن تاکتیکی است و از عمق عقبه دشمن اطلاع و اخبار کمی داشتیم.

جنایت آتش زدن مجروحین بیمارستان توسط منافقین

رجوی در جلسه فرماندهان کالک عملیات را کل نقشه ایران اعلام می کند و و مسیر حرکت نیروها را در محور اول تا اسلام آباد، محور دوم کرمانشاه، محور سوم همدان، محور چهارم قزوین و محور پنج نیز تهران اعلام کرده بودند و در این حرکت مأموریت و مسئولیت فرماندهان کاملا مشخص شده بود.

در مسیر رسیدن منافقین به اسلام آباد، جنایات متعددی مانند کشتار در بیمارستان و آتش زدن مجروحین به ثبت رسیده است و در مسیر عبور منافقین از اسلام آباد یعنی موفقیت حرکت در محور اول  چند قرارگاه فعال بودند که در برابر دشمن پدافند کردند.

نیم ساعت مانده تا کرمانشاه

در صورت عبور منافقین از گردنه چهارزبر، نیم ساعته می توانستند در کرمانشاه حضور داشته باشند  و سقوط این شهر قطعی بود.

رزمندگان بسیجی به فرمان امام خمینی(ره) در کنار سپاه و ارتش از نقاط مختلف کشور آماده نبرد شده بودند و خیلی زود طراحی عملیات انجام شد که فرماندهی عملیات با شهید صیاد شیرازی و شهید شوشتری بود.

این عملیات موجب دشمن ضربه مرگباری از رزمندگان اسلام دریافت کند و بسیاری از نیروهای کیفی خود را از دست داد و بر اساس این شکست سنگین به نوعی سازمان منافقین از هم پاشید.

آنچه که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، علت شکست منافقین است که می‌توان به عوامل زیر در این باره اشاره کرد.

اول زمانی که مردم غیور متوجه ساختار جاسوسی و خیانت کارانه این تشکیلات شدند سیل نیروها وارد منطقه درگیری شدند طوری که گفته می‌شود با کمبود وسایل حمل و نقل برای جابجایی افراد مواجه شده بودیم.

دوم پیام تاریخی امام خمینی(ره) در حرکت انقلابی مردم بسیار تأثیرگذار بود بطوری که مردم از همه نقاط کشور عازم شده بودند.

از منافقین در زباله‌دان تاریخ تا منافق امروز

سوم انسجام فرماندهان سپاه و ارتش و همچنین فرماندهی کم نظیر شهید صیاد و شهید شوشتری بود که به فرموده امام(ره) سلام من را به ایشان برسانید و بگویید خمینی در این دنیا چیزی برای هدیه ندارد و لیکن اگر در آخرت آبرویی داشته باشم، قطعا ایشان را شفاعت خواهم کرد.

امروز اگر چه سازمان منافقین به زباله‌دان تاریخ پیوسته است اما نفوذی‌ها و منافقین با شعارها و مأموریت‌های جدید از طرف اربابانشان وارد صحنه شده‌اند.

منافق امروز شاید شعار تند علیه نظام اسلامی سر ندهد و نسبت به اسلام نمی‌تازند و حتی شاید شعارهای انقلابی نیز بدهند و کاملا عوام پسندانه حرف بزنند.

روزی با شعار تعامل با جهان و کدخدا به عنوان تنها راه حل مشکلات کشور، قفل کردن تولید و تنش در بازار و آشفتگی روانی جامعه و سایر اقدامات اهداف مورد نظر خود را پیش می‌برند.

بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب بایستی رسوا کردن چهره‌های نفاق با بودن در وسط میدان انقلابیون و حفظ ارزش‌ها در دستور کار قرار داشته باشد.

انتهای پیام/