به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوب سلیمانی، فرمانده سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج ظهر امروز در کارگاه توانمندسازی مسئولین اردویی کشور که در هتل نخل مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اگر موفقیتی در سازمان اردویی حاصل شده است حاصل کار هماهنگی بوده که توسط تمامی همکاران ما انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر از عمر انقلاب می گذرد دشمن، دشمنی بیشتری می کند افزود: گام دوم انقلاب و 40 سالگی انقلاب را در شرایطی پشت سر گذاشته ایم که دشمن هدفمند برنامه ریزی کرده بود که 40 سالگی انقلاب رخ ندهد.

سلیمانی تصریح کرد: با نگاهی به تاریخ انقلاب و 17 هزار شهید ترور و 8 سال دفاع مقدس، رد پای دشمن را می بینیم و امروز دشمن به دنبال آن است تا تفکر و اندیشه امام(ره) را از انقلاب جدا و خدشه دار کند و تا زمانی که اندیشه امام حاکم باشد دشمن موفق نمی شود.

فرمانده سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج خاطرنشان کرد: در حال حاضر 183 شبکه مخالف نظام برنامه ریزی شده و با هزینه های سنگین علیه سپاه در حال فعالیت هستند و باید با بصیرت افزایی مراقب هجمه های آن ها باشیم.

وی ادامه داد: امروز باید تحلیل های سیاسی ما خیلی دقیق باشد و اگر بینش نداشته باشیم حتی نمی توانیم جواب سوالات فرزندانمان را در خصوص شبهات ایجاد شده توسط دشمن بدهیم و این نکته مهمی است که خانواده ها باید به آن توجه کنند.

سلیمانی با بیان اینکه امروز نیازمند روحیه جهادی و بسیجی هستیم، گفت: یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه شود خانواده و کانون خانواده است و در این راستا نیاز داریم روحیه دفاع مقدس و خلوص در خانواده ها و جامعه رشد کند.

فرمانده سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج در خصوص اهمیت فعالیت های این سازمان عنوان کرد: اگر حضرت زینب و امام سجاد نبودند عاشورا در کربلا باقی می ماند و ما در سازمان اردویی نیز باید اتفاقات دفاع مقدس را برای مردم و مخصوصا نسل جوان روایت کنیم و نگذاریم این اتفاقات تحریف شوند.

وی افزود: طی چند سال گذشته شاهد مشکلات اقتصادی بودیم اما همچنان مراسم امام حسین(ع) با همان قوت برگزار می شود و راهیان نور نیز از جنس حماسه امام حسین(ع) است و در این راستا باید روایت از خودگذشتگی و مجاهدت رزمندگان با توجه خاصی برای نسل جوان تبیین شود.

سلیمانی تصریح کرد: رمز موفقیت انقلاب پیوند میان مردم و مسئولان بود و امروز نیز این پیوند باید احیا شود.

فرمانده سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج با بیان اینکه راهیان نور یکی از ابزار جنگ نرم برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، گفت: رویکرد آینده جهان به سوی صنعت گردشگری است لذا ما نیز باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

وی در پایان از خدمت رسانی به 12 هزار زائر غیر ایرانی در ایام اربعین خبر داد و گفت: سال گذشته 60 هزار زائر از مرزهای سیستان و بلوچستان عبور کردند و پیش از این، این زائران پیاده با مشکلات فراوانی رو به رو می شدند که توانستیم با برنامه ریزی و ایجاد 15 اردوگاه مشکلات آن ها را تا حدودی حل کنیم.

انتهای پیام/