به گزارش صبح توس؛ هادی رجائی نیا شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری قوچان ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز تشکیل و اقامه نماز جمعه گفت: نماز جمعه سنگر اتحاد و همبستگی جامعه است و ظرفیت های بسیار زیادی در این حوزه دارد و از زحمات امام جمعه محترم و تمام اعضای ستاد نماز جمعه قوچان طی سال های اخیر تقدیر می کنیم و شکی نیست که یکی از دلایل موفقیت این ستاد در سطوح استانی و کشوری ناشی از جوانگرایی بوده است.

وی با اشاره به آغاز هفته مهارت و کارآفرینی نیز افزود: علیرغم بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان معتقدیم ظرفیت بسیار زیادی برای ایجاد اشتغال داریم و توان ارائه بسیاری از خدماتی را که در حال حاضر از طریق مرکز استان تامین می کنیم را داریم اما در حلقه اتصال این دو موضوع مشکل داریم.

وی با تمجید از برگزاری نمایشگاه های اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی در سطح شهرستان از سوی فنی و حرفه ای نیز ادامه داد: از مسئولین فنی و حرفه ای درخواست کرده ام تا چنین نمایشگاه هایی را در طول ایام سال و در تمام مناطق شهری و حتی روستایی برگزار کنند.

رئیس شورای اداری قوچان یادآور شد: وضعیت خوبی در فرهنگ اهدا خون در جامعه نداریم و می بایست مدیران ترویج این فرهنگ را از خود شروع کنند و اقدامات خوبی نیز برای ترویج این فرهنگ در حال انجام است اما برای ارتقا وضعیت موجود نیازمند عزم همگانی هستیم.

رجائی نیا با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مالیاتی نیز خاطر نشان کرد: از بدو اسلام فرهنگ مالیات وجود داشته و در شرایط فعلی که کشور تحت شدیدترین تحریم های فروش نفتی قرار دارد، ترویج پرداخت مالیات نقش موثری در تامین مالی دولت و انجام پروژه های عمرانی دارد.

وی با بیان اینکه عدالت اجتماعی در حوزه مالیات می بایست برقرار شود، تاکید کرد: با مردم باید مدارا شود و شناسایی پایه های جدید مالیاتی نیز می بایست در دستور کار قرار بگیرد و باید این واقعیت را هم بپذیریم که در کشور افراد بسیار زیادی فرار مالیاتی دارند و اکثر آنها کسانی هستند که ثروت های بادآورده ای دارند.

فرماندار قوچان با بیان اینکه کشور آمریکا طی چهارده ماه گذشته هر کاری که می توانست علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، انجام داده است، تصریح کرد: دولت آمریکا و در راس آن ترامپ، تمام تلاش خود را برای ناامن جلوه دادن منطقه انجام می دهد زیرا بقا رژیم صهیونیستی در ناامنی منطقه خلاصه می شود و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای ارتقا سطح امنیت منطقه انجام داده و می دهد و تمام فعالیت های ما در منطقه در مسیر برقراری و ارتقا امنیت معطوف شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران نتیجه مقاومت است و بسیاری از حاکمان کشورهای منطقه نیز متوجه شده اند که دیگر حنای آمریکا رنگی ندارد، بیان کرد:  دشمن همیشه درصدد ضربه زدن به ایران است و از این رویکرد دست برنخواهند برداشت و برای مقابله با این رویکرد می بایست توجه به درون، اتحاد و همدلی، اقتصاد مقاومتی، توسعه عام و پیشرفت همه جانبه در دستور کار قرار بگیرد و در این راستا شناخت منطقه توسط مدیران و مسئولین یکی از ارکان اصلی توسعه و موفقیت محسوب می شود.

رجائی نیا با اشاره به ضرورت تقویت اقتصاد روستایی گفت: اقتصاد روستایی طی سال های اخیر مورد توجه دولت بوده و اقدامات، مطالعات و پژوهش های خوبی نیز انجام شده است و تا پایان برنامه ششم، تنظیم سند توسعه روستایی در این شهرستان بطور کامل انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دستگاه های اداری استان، اختیارات مدیران شهرستانی را افزایش دهند، خاطر نشان کرد: مدیران و مسئولین شهرستانی به این موضوع توجه ویژه داشته باشندکه حتی اگر امکانات و شرایط لازم برای اجابت و پاسخ دادن به مطالبات شهروندان را نداریم و دچار محدویت هستیم، می بایست با شفاف سازی و برخوردی محترمانه شهروندان را اقناع کنیم.

وی با اشاره به پیگیری های هفتگی برای اجرایی شدن تفاهمنامه های مثلث توسعه اقتصادی در این شهرستان تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، کارخانه کاشی قوچان در حال حاضر بصورت سه شیفت در حال فعالیت است و فقط نیازمند تسهیلات مالی و حمایت دستگاه های خدمات رسان و اجرایی است.

رئیس شورای اداری قوچان با بیان اینکه اگر مسئولین به موقع نسبت به حل مشکلات و حمایت از واحدهای تولیدی اقداام نکنند، نمی توانیم شاهد رونق تولید در شهرستان باشیم، تاکید کرد: در مساله حمایت از تولید تحت هیچ شرایطی برای ما قابل قبول نیست که گاهی از سوی برخی مدیران استانی مواردی بیان شود که در آن منافع و شرایط شهرستان در نظر گرفته نشود و همچنین از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان این انتظار را داریم، هنگامی که مساعدت های بی دریغی برای حمایت تولید از سوی مسئولین و دستگاه های اجرایی صورت می پذیرد، به تعهدات خود نیز پایبند باشند.

رجائی نیا حذف سود و جریمه مضاعف از تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی را اقدامی بسیار پسندیده از سوی نمایندگان مجلس برای رونق و حمایت از تولید دانست و با اشاره به خرید تضمینی گندم در این شهرستان نیز یادآور شد: تا به امروز بالغ بر 26 هزار تن گندم از کشاورزان قوچانی خریداری شده است که باتوجه به اینکه در سال گذشته به طور کلی هشت هزار تن گندم برداشت و خرید داشتیم، آمار بسیار خوبی بوده و به عبارتی تاکنون بیش از سه برابر کل سال گذشته گندم خریداری کرده ایم و این مقدار نیز طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت زیرا کماکان برداشت گندم در شهرستان ادامه دارد و حتی در مناطقی همچون باجگیران برداشت گندم هنوز آغاز نشده است.

انتهای پیام/