حجت‌الاسلام علی بهمنی، امام‌جمعه شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از واجباتی است که بر هر مسلمانی واجب است و در این راستا سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر مقابله با قانون شکنی تأکید دارند.

وی با اعلام حمایت از مواضع سردار اشتری پیرامون برخورد با قانون شکنی، گفت: وسایل نقلیه و ماشین جزئی از حریم شخصی افراد محسوب نمی شود و بر اساس قانون افراد نمی توانند به بهانه اینکه خودرو شخصی من جزئی از حریم شخصی من است، قوانین را زیر پای بگذارد.

خودرو حریم شخصی افراد نیست

امام‌جمعه شاندیز تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر جزئی از قوانین کشور است لذا بر همگان واجب است تا پلیس را در اجرای این قانون همراهی و حمایت کند و ما به عنوان ائمه جمعه در کنار ناجا در قضیه برخورد با قانون شکنان هستیم.

ائمه جمعه به شدت از اقدامات پلیس حمایت و پشتیبانی می کنند

حجت‌الاسلام بهمنی با اشاره به اینکه امام جمعه هر شهر رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آن شهر است، افزود: ما به شدت از این اقدامات پلیس حمایت و پشتیبانی می کنیم و البته پلیس در مقابله با قانون شکنان ابتدا با منطق، صحبت و محترمانه برخورد می کند و در صورتی که افراد در این خصوص مقاومت نشان دهند، از قوه قهریه استفاده می کنند که این جزئی از مراحل امر به معروف حساب می شود.

وی ادامه داد: برای اینکه در جامعه شاهد رشد خوش حجابی باشیم باید برای نسل جوانمان نماد سازی کنیم و بصیرت لازم را به جامعه انتقال دهیم و در واقع این قانون شکنی ها توسط دشمن به وسایل مختلف مانند فضای مجازی، ماهواره ها و امثال هم در جامعه پمپاژ می شود و ما باید در این زمینه به مردم آگاهی لازم را بدهیم.

مردم باید نسبت به نقشه دشمن در خصوص ترویج قانون شکنی در جامعه بصیرت پیدا کنند

امام‌جمعه شاندیز با بیان اینکه مردم باید نسبت به نقشه دشمن در خصوص ترویج قانون شکنی در جامعه بصیرت پیدا کنند، گفت: در حقیقت اولین تأثیر این قانون شکنی ها بر روی خانواده ها ظاهر می شود و باعث نابودی بنیان خانواده، کاهش آمار ازدواج و اشاعه فحشا در جامعه می شود.

حجت‌الاسلام بهمنی بیان کرد: در شهرستان طرقبه و شاندیز برای قانون شکنان کلاس های فرهنگی و آموزش گذاشتیم و پس از اتمام این کلاس ها میزان رضایت مندی آن‌ها 99 درصد بود و همین قانون شکنان پس از پایان کلاس ها اذعان داشتند که این آموزش ها را پیش از این باید می‌دیدم و ما نمی‌دانستیم که انجام به دستورات اسلام تا چه میزان به نفع خودمان است.

تمام ارگان ها باید نیروی انتظامی را در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر کمک کنند

وی آگاهی بخشی به افراد را یکی از وظایف اصلی دستگاه های فرهنگی و نظارتی در جامعه دانست و گفت: تمام ارگان ها باید نیروی انتظامی را در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر کمک کنند تا شاهد کاهش قانون شکنی ها و قانون شکنی ها در جامعه باشیم.

امام‌جمعه شاندیز ادامه داد: ناجا یکی از دستگاه هایی است که باید با این‌چنین قانون شکنی ها برخورد، مقابله و جلوگیری کند اما طبق قانون بیش از ۲۰ دستگاه دیگر در امر به معروف و نهی از منکر مکلف هستند تا وظایفی را در این خصوص انجام دهند و نباید به گونه ای باشد که نیروی انتظامی در زمینه تنها بماند.

حجت‌الاسلام بهمنی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در این خصوص به تنهایی وظیفه ندارد و سایر دستگاه ها تا حدودی کم کاری کرده اند و باعث شده اند تا ناجا در این میان تنها بماند لذا سایر دستگاه ها باید به وظیفه خود نسبت به قانون امر به معروف و نهی از منکر عمل کرده و یاری دهنده نیروی انتظامی باشند.

انتهای پیام/