حسین اصلاحی در گفتگو با صبح توس؛از کسب رتبه اول یگان حفاظت محیط زیست درگز در بین یگان های حفاظتی استان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس پارامترهای تعیین شده و بررسی های صورت گرفته از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، یگان حفاظت محیط زیست درگز در صدر یگان های حفاظتی استان قرار گرفت و در همین راستا از رئیس و محیط بانان این اداره تقدیر شد.

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: طی یکسال گذشته با تلاش مامورین یگان پارک ملی تندوره ۵۴ لاشه قوچ و میش وحشی، ۴ لاشه کل و بز، ۸ لاشه گراز، لاشه ۱۰ قطعه قرقاول، ۷ بهله پرندگان شکاری مانند بالابان و لیل، ۲۶۰ قطعه مینا و ۱۵۰ قطعه ماهی از متخلفین کشف شده است.

وی افزود: تشکیل ۹۰ فقره پرونده تخلف و دستگیری ۱۶۲ نفر متخلف از جمله اقدامات این یگان حفاظتی است؛ از متخلفین مذکور ۵۱ قبضه سلاح و بیش از ۸۰۰۰ دام توقیف شده که در مجموع مبلغ یک میلیارد و صد میلیون ریال به عنوان خسارت از متخلفین اخذ و به حساب خزانه واریز شده است.

اصلاحی تبیین کرد: مناطق تحت مدیریت این یگان دارای مساحت 247810 هکتاری است که شامل پارک ملی تندوره، مناطق حفاظت شده تندوره، زرین کوه و الله اکبر، 40درصد از منطقه حفاظت شده دُربادام، 26 درصد از منطقه حفاظت شده ارس سیستان و منطقه شکار ممنوع مرزی می شود.

رئیس اداره محیط زیست درگز تاکید کرد: با توجه به مساحت 431000 هکتاری شهرستان، نیمی از مساحت کل شهرستان، تحت مدیریت و پایش این یگان قرار دارد.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات محیط بانان و کلیه نهادها و افرادی که با این اداره همکاری دارند خاطرنشان کرد: همشهریان عزیز می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف یا نقض قوانین در مناطق ذکر شده، با شماره تلفن های 1540 و 09151800371 تماس حاصل نموده و مراتب را جهت پیگیری محیط بانان گزارش دهند.

انتهای پیام/