به گزارش صبح توس؛ علی رستمی صبح امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه تعامل بین دستگاه‌های باید اجرایی باشد، افزود: متاسفانه به کرار شاهد اقدامات جزیره ای، موازی کاری و عدم مستندسازی دستگاههای اجرایی هستیم در حالی که می توان با انسجام، تعامل و هماهنگی بین بخشی در مواقع اضطرار به نتایج مثبت تری دست یافت.

 

وی تصريح كرد: مديران دستگاه هاي اجرايي ‌گزارش مكتوب از اقدامات، تجهیزات، امکانات و برنامه هاي مرتبط با پدافند غيرعامل را در دستور كار قرار دهند و نسبت به تهیه کتابچه پدافندغیرعامل سریعا اقدام کنند.

 

معاون استاندار خراسان رضوی با تاكيد بر آموزش و آگاه سازي به عنوان مهمترين موضوع در زمينه پدافند غيرعامل بيان كرد: پدافند غيرعامل يعني مصون سازي و هدف از آن كاهش آسيب ها و افزايش بازدارندگي در مقابل تهديدهاست كه جزو ضروريات بوده و بايد همه دستگاههاي اجرايي از آن شناخت كافي داشته باشند.

 

رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت: ما در ارتباط با پدافند غیرعامل می‌خواهیم بازدارندگی را افزایش، آسیب پذیری را کاهش، پایداری را افزایش و مدیریت بحران را تسریع کنیم، بنابراین از هر کدام از اعضای شورای پدافند غیرعامل انتظارمی رود به وظایف خود به بهترین نحو ممکن توجه کنند و هیچ کوتاهی و ضعف پذیرفتنی نیست.

 

رستمی افزود: مسئولین ادارات در مواجه با هرگونه تهدید های احتمالی در آمادگی کامل باشند و گزارشات و اقدامات خود را در اولین فرصت به دبیر خانه پدافند غیر عامل گزارش کنند‌.

انتهای پیام/