به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد غلامی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه شهر خرو گفت: اقدامات انگلیس در دریا واقعا به معنای دزدی دریایی است و این ذات انگلیسی ها هست. همیشه باید این ذات را در یاد داشته باشید، انگلیسی ها دزد هستند ولی دزدان با کلاس، اگه این ها در بحث دزدی کشتی ایرانی توان داشته باشند حرکت های دیگر می کنند.
وی تصریح کرد: فعلا کشتی را توقیف کرده اند و منتظر هستند که واکنش ایران را ببینند، رهبری هم واکنش لازم را نشان دادند و گفتند که تلافی می کنند و قطعا تلافی ایران بازدارنده خواهد بود.
امام جمعه خرو تصریح کرد: دلیل تاخیر ایران در تلافی این است که چون آن ها ضربه شست ایران را دیده اند، این معطلی باعث بر هم خوردم معادلات آن ها خواهد بود و آن ها را تحت فشار قرار می دهد.

وی با شاره به اینکه شناوری مشغول قاچاق بوده و گرفتیم تلافی ایران نیست،خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم تلافی کنیم جوری تلافی می کنیم که در نظام بین الممللی هیچ کاری نتوانید بکنید وان شاء الله به زودی توسط نخبگان ایران این اتفاق خواهد افتاد.
غلامی عنوان داشت: ملت ایران در سالی که گذشت در شرایط بد اقتصادی قرار گرفت ولی ملت ما نهی از منکر کردند، دشمن فهمیده بود اگر می خواهد کاری تاثیرگذار کند باید قحطی ایجاد کند ولی مردم شریف ایران در انبارهای خود را باز کردند، انتظار داشتند با این گرانی ها اگر مردم به خیابان ها نمی ریزند، حداقل در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نکنند ، اما ۲۰ درصد حضور در راهپیمایی بیشتر شد، شاید بگویید این گرانی ها بخاطر برخی افراد داخلی و دشمن های ایران بود، خدا آزمایش دیگری از مردم ایران کرد و آن باران های سیل آسا بود.
امام جمعه خرو گفت: مردم در ابتدای امسال پس از سیل ها نشان دادند که پای انقلاب هستند و الان مشخص شد که آن باران ها ۱۰ درصد خسارت و ۹۰ درصد منفعت بود، از همانجا کشور شروع به پیشرفت کرد به نحوی که امروز اخبار خوبی در کشور می شنویم.
وی افزود: امروز باید از دولت تشکر کرد بخاطر حرکتی که در امر تولید اتفاق افتاده است، امیدواریم این حرکت جوری باشد که امسال بتوانیم بعد از چندین سال هفته دولتی داشته باشیم که چندین طرح افتتاح شود.
غلامی تاکید کرد: از دولت می خواهیم سرعت خدمت رسانی به مردم را افزایش دهند تا چنین هفته دولتی که مطرح شد را شاهد باشیم.
امام جمعه خرو با اشاره به اتفاق های بین المللی عنوان داشت: در سطح بین المللی نیز اتفاق ها خوبی افتاده است که یکی از آن ها عقب نشینی امارات از تقابل بیشتر با ایران است، در موضوع قاچاق سوخت دولت های متخاصم خواستند که از این کشور بهره برداری کنند ولی امارات گفت که نمی خواهد رابطشان بیشتر با ایران خراب شود.
وی با اشاره به جنگ یمن و عربستان تاکید کرد: امروز عربستان درباره پایان جنگ در یمن صحبت می کنند و این از نشانه های پیروزی ایران در منطقه است. امروز دشمنان درجه یک ایران دست به التماس به سمت ایران باز کرده اند، مطمئن باشید بخاطر نهی از منکر اتفاق های خوبی خواهد افتاد.
غلامی تاکید کرد: از دادستان و نیروی انتظامی زبرخان برای مبارزه جدی با مواد مخدر تشکر می کنیم، البته در قوه قضاییه از بالا اقدامات خوبی شروع شده است که در آینده به آن ها خواهیم پرداخت.
وی با اشاره به مشکل دیرینه خرو یعنی آب منطقه گفت: توقعی از مسئولین داریم، اعتقاد داریم عدم انجام این کار کم‌کاری مسئولین است، چندین وقت است که مردم خرو در مضیقه آب هستند ، چندین بار گفته شده و جلسات گذاشتیم ولی اتفاقی نیوفتاده است، وزیر نیرو به خراسان می آید ولی اتفاقی در خرو نمی افتد و حتی موضوع مطرح نمی شود.
امام جمعه خرو ادامه داد: ما مسئولین محلی را مقصر می دانیم که معضل طی چندین سال حل نشده است، طی این سال ها نه مردم را مجاب به پرداخت آب بها کرده اند و نه راه حل توزیع آب ایجاد کرده اند، در مسائله خرو که دو رودخانه دارد این مشکل قابل قبول نیست، سال های قبل فقط در تابستان مشکل بود ولی الان حتی در زمستان ها هم مشکل داریم.